Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Kolarstwo – inwestycja w siebie

2014-10-20

Dla kolarzy koniec września oznacza oficjalne zakończenie sezonu. Najlepsi zawodnicy nie wynoszą jednak rowerów do piwnicy – w sporcie, podobnie jak w inwestowaniu, kluczem do sukcesu pozostaje bowiem systematyczna praca.

O Rafale Majce, tegorocznym zwycięzcy Tour de Pologne, głośno zrobiło się kilka miesięcy temu. Sukces naszego rodaka, na co dzień jeżdżącego w duńsko – rosyjskiej drużynie Saxo – Tinkoff, wywołał w Polsce prawdziwy boom na kolarstwo. Z dnia na dzień wszyscy zaczęli interesować się tą dyscypliną sportu, a tysiące chłopców ubranych w bluzki z czerwonymi grochami, z wypiekami na twarzy śledziło kolejne doniesienia o kolarzu z Zegartowic, marząc, że pewnego dnia to oni przejadę przez linię mety unosząc ręce w geście zwycięstwa. Podobnie jak kilka lat temu Małyszomania, w te wakacje Polskę ogarnęła prawdziwa Majkomania, a Polacy – dumni z osiągnięć swojego rodaka – gremialnie zasiedli przed telewizorami.
W gorączce towarzyszącej sportowej rywalizacji, mało kto pamiętał jednak o tym, że kolarstwo to nie tylko piękna, a przede wszystkim niezwykle wymagająca dyscyplina sportu.

Nie ulega wątpliwości, że triumf Rafała Majki poprzedzony był wieloma miesiącami ciężkich treningów, bez których pokonanie trasy wynoszącej kilka tysięcy kilometrów nie byłoby w ogóle możliwe. W kolarstwie kluczem do sukcesu pozostaje bowiem systematyczna praca, a przygotowania do sezonu – pozwalające osiągnąć odpowiednią formę i utrzymać idealną wagę – trwają praktycznie przez cały rok.

Kolarstwo wymaga jednak nie tylko doskonałej kondycji fizycznej, ale także psychicznej. Podobnie, jak w przypadku inwestowania na rynku walutowym, pomocne okazują się takie cechy, jak cierpliwość, wytrwałość czy umiejętność panowania nad emocjami. Przed zawodnikami, biorącymi udział w wyścigu, staje bowiem szereg wyzwań – bez odpowiedniego przygotowania, gotowości do pokonywania własnych słabości, a także ciągłego uczenia się i korzystania z wiedzy bardziej doświadczonych kolegów, odniesienie sukcesu staje się praktycznie niemożliwe. Nie bez powodu, kolarstwo zasłużyło na miano jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportu. „Można grać w piłkę, tenisa lub hokeja. Ale nie można grać w kolarstwo” – powiedział jeden z najbardziej znanych kolarzy oraz wieloletni trener, Jean de Gribaldy. I nie sposób się z nim nie zgodzić.

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: