Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Canal+ wygrał Premiership

2006-12-18

CANAL+ zwyciężył w przetargu na zakup wyłącznych praw telewizyjnych do pokazywania rozgrywek ligi angielskiej przez kolejne 3 sezony. Na mocy umowy podpisanej z FA Premier League (FAPR) stacja będzie transmitować spotkania ligi angielskiej w sezonach 2007/2008, 2008/2009 i 2009/2010.

CANAL+ transmitował mecze Premiership jako pierwsza telewizja w Polsce. Rozgrywki ligi angielskiej stacja pokazuje na wyłączność, nieprzerwanie od 1995 roku. Specjalnie na potrzeby tych relacji w CANAL+ stworzono zespół redakcyjny specjalizujący się w angielskim futbolu, z komentatorem Andrzejem Twarowskim na czele i dziennikarzem „Przeglądu Sportowego” Rafałem Nahornym w roli głównego eksperta. W sumie, w ciągu 12 sezonów CANAL+ pokazał ponad 1000 spotkań Premiership. Bramki ze wszystkich meczów pokazywane są w niedzielnym programie Sport+. Ponadto w środy CANAL+ prezentuje półgodzinny magazyn Premiership, w całości poświęcony lidze angielskiej.

„Rok 2006 był szczególnie ważny dla CANAL+, pokazującego od 11 lat najważniejsze i najbardziej popularne w Polsce dyscypliny. Rozstrzygniętych zostało wiele ważnych przetargów – dla CANAL+ zwycięskich. Niewątpliwie najbardziej emocjonujący był ten dotyczący Premiership. Ze względu na duże zainteresowanie i silną konkurencję można stwierdzić, że to przetarg roku. Im trudniejsza rozgrywka, tym większa satysfakcja ze zwycięstwa oraz z tego, że nasi abonenci ligę angielską będą nadal oglądać w CANAL+” – powiedział Jacek Okieńczyc, Dyrektor ds. sportu w CANAL+.

„Bardzo się cieszymy, że Premier League będzie kontynuować długą i owocną współpracę z CANAL+ w Polsce. Jesteśmy przekonani, że – tak jak dotychczas – CANAL+ gwarantować będzie polskim kibicom ligi angielskiej bezkonkurencyjną realizację i oprawę komentatorską” - powiedział Richard Scudamore, Dyrektor zarządzający Premier League.

W grudniu liga angielska debiutuje w CANAL+ w jakości HD. Tylko w CANAL+, dzięki wysokiej rozdzielczości i transmisji dźwięku w Dolby Digital, kibice zobaczą widowiskową Premiership w jakości porównywalnej z meczami oglądanymi na stadionie.

Oprócz ligi angielskiej „na żywo” w CANAL+ oglądać można również spotkania piłkarskiego Pucharu Anglii (FA Cup) oraz wybrane mecze reprezentacji Anglii.

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: