Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Ministerstwo Sportu pomaga budować boiska

2007-02-28


 
Co najmniej 20 milionów złotych przekaże Ministerstwo Sportu w 2007 roku na dofinansowanie programu „Budowa wielofunkcyjnych boisk sportowych ogólnie dostępnych dla dzieci i młodzieży”. O dotację mogą ubiegać się m.in. stowarzyszenia, fundacje, szkoły i Uczniowskie Kluby Sportowe.
 

 
Zdaniem ministra sportu Tomasza Lipca, zakończona została niemal połowa (53 ze 120) ubiegłorocznych zadań, współfinansowanych przez kierowany przez niego resort (fot. arch.)
 
– Uruchomiliśmy program budowy wielofunkcyjnych boisk sportowych, ogólnodostępnych dla dzieci i młodzieży. To drugi rok jego funkcjonowania, w poprzednim prowadziliśmy go pilotażowo, ale zainteresowanie było ogromne. Zakwalifikowaliśmy wówczas 120 zadań. Wniosków było ponad trzykrotnie więcej niż mogliśmy sfinansować z puli 20 milionów złotych – powiedział minister sportu Tomasz Lipiec.
 
O dotację może ubiegać się również każda szkoła i Uczniowski Klub Sportowy w Polsce.
– Kiedyś przyjeżdżali do mnie dyrektorzy małych placówek i klubów, którzy byli pomijani w planach inwestorskich w swoich województwach. Obecny program daje możliwość wszystkim aplikowania bezpośrednio do ministerstwa o środki finansowe – dodał minister Lipiec.
 
– Na tych boiskach, z syntetyczną nawierzchnią, ogrodzonych, oświetlonych, dzieci i młodzież mogą grać w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, a nawet tenisa. Zgodnie z kryteriami projektu, mają być ogólnodostępne, wykorzystywane do późnych godzin wieczornych. Nie mogą być jednak wynajmowane w celach komercyjnych – wyjaśnił minister sportu.
 
W 2007 roku Ministerstwo Sportu przekaże na program co najmniej 20 mln zł (w tym roku uruchomiło również program „Blisko boisko” – typowy dla piłki nożnej).
– Nowością jest możliwość wniesienia pracy społecznej, np. przez rodziców uczniów. Zauważyliśmy, że w zeszłym roku część gmin nie mogła sobie poradzić z wymogiem, jakim było zgromadzenie 50 procent wkładu inwestorskiego. Boiska będą powstawały w zubożałych miejscowościach na dalekiej prowincji, ale też na wielkich blokowiskach – w miejscach, gdzie ich nie ma – stwierdził Lipiec. Termin składania wniosków upływa 30 kwietnia. Maksymalna kwota dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej inwestycji realizowanej w ramach programu wynosić będzie 200 tys. zł, nie więcej jednak niż 50 procent wartości kosztorysowej. 

- PAP

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: