Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Wisła Kraków wśród 20 ulubionych klubów w Europie

2008-03-06

Kolonia, 3. marca 2008.  Drużyna Wisły Kraków zajmuje 16 miejsce w rankingu drużyn piłkarskich posiadających największą liczbę fanów w Europie. Wisłę popiera 6,6, mln fanów. Taki jest wynik nowego raportu sporządzonego przez firmę SPORT+MARKT „Najlepsza piłkarska dwudziestka”, w którym uwzględniono zdanie 9.600 fanów piłki nożnej między 15 a 69 rokiem życia w 16 krajach Europy. Na czele rankingu uplasowała się katalońska drużyna z tradycjami FC Barcelona, którą popiera 50,3 mln Europejczyków. Pozycje drugą i trzecią zajęli kolejno: Real Madryt (45,9 mln) i Manchester United (32,8 mln).

 

 

 

 

 

 

 „Fakt, że Wisła Kraków znalazła się wśród 20 ulubionych klubów piłkarskich w Europie jest wyróżnieniem dla polskiej piłki nożnej”, komentuje Maria Stachurska , menedżer w firmie SPORT+MARKT. Legia Warszawa, druga ulubiona drużyna Polaków, na którą zagłosowało 2,9 zwolenników, nie posiada nawet połowy tylu fanów co Wisła Kraków. Pod względem liczby zwolenników poszczególnych drużyn sytuacja w polskiej lidze jest nierówna. Sama Wisła cieszy się 37 procentowym poparciem wśród polskich zwolenników piłki nożnej. „W europejskim porównaniu nie jest to najwyższy wynik, jednak między Wisłą Kraków a następnymi drużynami polskiej Ekstraklasy jest duża przerwa”, stwierdza Maria Stachurska . W innych krajach największym poparciem fanów cieszy się drużyna Dynamo Zagrzeb. 56% chorwackich fanów oddało swój głos na drużynę ze stolicy. Na następnych pozycjach znajdują się: portugalski klub z tradycjami Benfica Lizbona (47%) i francuski Olympique Marsylia (45%).

 Stachurska zauważa, że polskie drużyny piłkarskie muszą się jeszcze wiele nauczyć, wiele nadrobić. „Polska liga jest jeszcze za bardzo skupiona na samej sobie szukając swojego potencjału tylko we własnym ogródku. Polskie drużyny nie spoglądają za granicę i w związku z tym, nie są tam brane pod uwagę. Fakt, ze Wisła Kraków ze swoją liczbą fanów znalazła się pośród 20 najlepszych, znajduje swoje uzasadnienie w wielkości polskiego rynku”.

 Pomimo dużego poparcia dla rodzimych klubów, badanie „Najlepsza piłkarska dwudziestka”, wyraźnie pokazuje, że fani interesują się europejską piłką nożną i oddają swoje głosy również na zagraniczne kluby. „Właśnie w takich krajach, jak Polska powinna rozwijać się świadomość, że kluby rywalizują ze sobą na szczeblu międzynarodowym”, podkreśla menedżer SPORT+MARKT. „Dla drużyn, które zaistnieją poza granicami swojego kraju, otworem stoi duży potencjał finansowy w Europie”.

 *Polska, Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Holandia, Portugalia, Turcja, Czechy, Węgry, Grecja, Austria, Rosja, Chorwacja, Szwajcaria.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- SPORT+MARKT AG

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: