Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Ekskluzywne kryształy 2D i 3D od Karpex- Bis

2011-12-09

Prezentujemy wywiad, który przeprowadziliśmy z Panem Piotrem Karpierzem, właścicielem firmy Karpex - Bis, specjalizującej się w grawerowaniu laserem wewnątrz szkła w technice 2D i 3D. Karpex-Bis wykonuje statuetki, trofea, upominki z kryształu, których odbiorcami są klienci indywidualni, a przede wszystkim firmy, instytucje oraz kluby sportowe. Zapraszamy do lektury.

SportBiznes.pl: Jakie były początki Pańskiej firmy? Skąd pomysł na taką działalność?

Piotr Karpierz: Firma istnieje od 2006 roku. Jesienią 2008 roku podpisaliśmy wstępną umowę na dostarczenie lasera 3D wraz kamerą  3D. Z początkiem roku 2009 zakupiliśmy laser 3D, który jest jednym z najnowocześniejszych urządzeń tego typu w Polsce.  W grudniu 2009 wynajęliśmy lokal na ulicy floriańskiej w Krakowie,  by w lutym 2010 otworzyć pierwszy salon.  Jesteśmy młodą, rodzinną firmą dynamicznie rozwijającą się, uczestniczymy w imprezach targowych, konferencjach i seminariach. Posiadamy certyfikat Rzetelna Firma oraz Solidni w Biznesie.

SB.pl: Jak wygląda proces tworzenia i przygotowywania produktów? Czy jest to skomplikowany proces?

P.K.: Pierwszym krokiem jest przygotowanie projektu w specjalnym programie komputerowym zintegrowanym z maszyną do grawerowania laserowego. Po wykonaniu projektu, przesyłana jest do klienta wizualizacja, aby mógł zatwierdzić czy dany projekt spełnia jego oczekiwania. Kiedy klient zaakceptuje projekt, wprowadzamy go do wbudowanego w maszynie komputera. Na podstawie wykonanego projektu, laser prowadzi wiązki wewnątrz kryształu, które krzyżując się powodują mikropęknięcia. Podczas kilkuminutowego procesu wewnątrz bryły powstaje od kilkudziesięciu tysięcy do kilku milionów takich mikropęknięć, które tworzą cały obraz.

Obraz może być stworzony w jednej płaszczyźnie czyli 2D, potocznie zwany płaskim lub w trój wymiarze – 3D obraz widoczny z kilku stron nadający rzeczywisty kształt grawerowanych twarzy, budynków lub dowolnych obiektów, lecz w odpowiednim pomniejszeniu. Grawerowanie laserem odbywa się w bryłach szklanych o różnym rozmiarze czy kształcie. Grawerujemy tylko w kryształach najlepszej jakości, aby zagwarantować naszym klientom realizację usługi na najwyższym poziomie.

W każdym naszym produkcie możemy wykonać dowolny grawer 3d lub 2d. Możemy zamówić również dowolny wzór szkła.

SB.pl: Kto jest Państwa klientem? Jaki produkt cieszy się największym zainteresowaniem klientów?

P.K.: Nasze produkty wykonujemy zarówno dla klientów indywidualnych oraz firm.  Dla firm i klientów biznesowych wykonujemy przede wszystkim  statuetki z grawerem 3d lub 2d na jubileusze firm, spotkania biznesowe, z okazji różnych konferencji, czy eventów. Dużym powodzeniem cieszą się też, mniejsze bryły w formie przycisków do papieru wygrawerowane np. z logo firmy które są wręczane podczas targów, spotkań biznesowych czy różnych prezentacji firmy.

SB.pl: Jakimi dużymi realizacjami możecie się Państwo pochwalić? 

P.K.: Jak do tej pory nasze kryształy wykonaliśmy dla kilkudziesięciu firm między innymi z branży motoryzacyjnej (Honda Polska, Mercedes, Valeo, Delfi), sportowej (Hummel, Zina),  a także dla klientów instytucjonalnych  jak na przykład  Urząd Marszałkowski w Krakowie. Bardzo dobrze układa nam się współpraca z klubami sportowymi. Współpracujemy stale z drużynami z Polskiej Ekstraklasy Piłkarskiej: Wisłą Kraków i Lechią Gdańsk, dla których dostarczamy statuetki okolicznościowe czy gadżety, które dostępne są w ich sklepach fanowskich.  Możemy pochwalić się również współpracą z wiodącą siecią fitness klubów w Polsce – Holmes Place.
SB.pl: Gdzie można zobaczyć Państwa produkty? Posiadacie Państwo salon Firmowy, uczestniczycie w branżowych imprezach wystawienniczych?

P.K.: Nasze produkty można oglądać i zamawiać w salonie w Krakowie  na ul. Floriańskiej 24. Ponadto staramy się być obecni na najważniejszych imprezach wystawienniczych w Polsce, podczas których prezentujemy nasze możliwości i najnowsze realizacje.  Od kilku lat jesteśmy obecni na najważniejszych targach branży reklamowej RemaDays w Warszawie. Ponadto pokazujemy się na imprezach takich jak: Gift Expo Sport, Football Business Conference w Warszawie, a także Euro Reklama w Poznaniu.

SB.pl: Jakie są Państwa plany na najbliższą przyszłość, na rok 2012?

P.K.: Ten rok będzie dla nas niezwykle ważny. Dlatego też, od początku roku chcemy być mocno widoczni dla naszych potencjalnych klientów. W dniach 2-3 lutego będzie można odwiedzić nasze stoisko na Targach Reklamowych Rema Days w Warszawie. Nie wykluczamy również pojawienia się na eventach dla branży sportowej jak na przykład Football Business Conference. Ponadto w tym miesiącu podpisaliśmy umowę z agencją interaktywną Chariot, która zajmie się kompleksową promocją naszej marki w Polsce i zagranicą.

SB.pl: Dziękuję Bardzo za rozmowę i życzę sukcesów w nadchodzącym roku.

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: