Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Sharp sponsorem zawodowej grupy kolarskiej Garmin Sharp

2013-04-24

Firma Sharp została sponsorem zawodowej grupy kolarskiej Garmin Sharp, Mistrzostw Europy w piłce nożnej  U21 UEFA 2013™ oraz UEFA Women’s EURO 2013™.  Sponsoring najważniejszych wydarzeń sportowych jest jednym z globalnych posunięć firmy Sharp, mającym na celu wzmocnienie jej obecności na rynkach poza Japonią – w szczególności w Europie, w której prowadzona jest blisko jedna trzecia zagranicznych przedsięwzięć firmy.

Sharp to także globalny sponsor EUROTOP. Na mocy umowy podpisanej z UEFA oprócz minionych już Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012™ oraz Halowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA 2012™, w 2013 roku Sharp sponsoruje także Mistrzostwa Europy w piłce nożnej U21 UEFA 2013™ oraz Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet UEFA Women’s EURO 2013™.

Sponsoring najważniejszych wydarzeń sportowych jest jednym z globalnych posunięć firmy Sharp, mającym na celu wzmocnienie jej obecności na rynkach poza Japonią – w szczególności w Europie, w której prowadzona jest blisko jedna trzecia zagranicznych przedsięwzięć firmy.

Podczas mistrzostw UEFA EURO 2012™, które Sharp wspierał jako sponsor EUROTOP, firma zainaugurowała najnowszą kampanię marki pod hasłem „This is Why”. Umowa sponsorska grupy kolarskiej natomiast była jednym z elementów globalnych obchodów 100-lecia korporacji Sharp.

W 2013 roku aktywność sponsoringowa marki skupia się na bieżącym wsparciu drużyny Garmin Sharp podczas jej cyklicznych startów w wyścigach Mistrzostw Świata i szeregu innych zawodów. Przed nimi mi.n.: Giro d’Italia (4-26.05); Tour de France (29.06 – 21.07); Tour de Pologne (27.7 – 3.08); Tour of Britan (15 – 22.09).

Biorąc pod uwagę sponsoring Sharp w ramach umowy EUROTOP podpisanej z UEFA marka obecna będzie na stadionach podczas meczów finałowych U21 UEFA 2013™, odbywających się w czerwcu w Izraelu oraz Women’s EURO 2013™, które odbędą się w dniach 10 – 28 lipca 2013 w Szwecji.

Obecny sponsoring zawodowej grupy kolarskiej Garmin Sharp nawiązuje do wcześniejszych związków firmy Sharp z kolarstwem, które biorą swój początek w sponsorowaniu wiodącego teamu brytyjskiego - Rapha-Condor-Sharp oraz wyścigu Tour of Britain. Także porozumienie z UEFA w sprawie sponsorowania EUROTOP nie jest debiutem firmy Sharp w jej działaniach związanych ze wsparciem wydarzeń piłkarskich. Jedne z najbardziej spektakularnych kontraktów sponsoringowych to m.in. sponsoring rozgrywek UEFA Champions League w latach 2003-2006 oraz kontrakt z drużyną Manchester United. Logo Sharp widniało na koszulkach Czerwonych Diabłów przez 12 lat – od 1982 do 2000 roku.

Szybko rozwijający się rynek produktów Health and Welness daje firmie Sharp olbrzymi potencjał. Wraz ze sponsoringiem wydarzeń sportowych, naturalnie wiąże ona swoje produkty z tym obszarem – dbania o zdrowie, kondycję i jakość życia.

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: