Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Cristiano Ronaldo i jego zadziwiające inwestycje

2012-11-13

Gwiazdor Realu Madryt Cristiano Ronaldo zainwestuje w branży meblarskiej. Portugalski piłkarz wprowadzi na rynek ekskluzywne meble w limitowanej liczbie.

W październiku gwiazdor futbolu porozumiał się ze spółką Jetclass, wytwórcą luksusowych mebli z Valongo, w północnej Portugalii. Współpraca ma dotyczyć m.in. produkcji ekskluzywnych biurek, łóżek, foteli, komód oraz małych regałów.

Ronaldo sam od kilku lat korzysta z mebli Jetclass. Trzy lata temu właśnie tej firmie zlecił wykonanie łóżeczka dla swojego syna Cristianinho.

Jak dowiedziały się portugalskie media, w ramach kooperacji Ronaldo-Jetclass na rynku pojawią się niebawem limitowane serie wyposażenia domów. Producent z Valongo będzie wytwarzał maksymalnie po 20 sztuk każdego z mebli.

Jetclass i jego oferta jest praktycznie nieznana w rodzimej Portugalii. Ponad 90 proc. produkcji trafia bowiem na eksport. Charakterystyczną cechą wyrabianych w Valongo towarów są ekstrawaganckie rozwiązania. Przykładem może być zastosowanie w kolekcji Capri winylu do produkcji mebli oraz pokrycie niektórych sztuk motywami graffiti.

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Portugalii inwestował dotychczas w zakup i wynajem nieruchomości, a także w rozwój sieci sklepów odzieżowych CR7. Ronaldo jest też współudziałowcem uruchomionej podczas tegorocznych wakacji w Villamoura ekskluzywnej dyskoteki Seven.

Ronaldo, który zarabia w Realu Madryt około 13 mln euro rocznie, uznawany jest za jedną z najdroższych marek światowego sportu. Wartość medialna portugalskiego gwiazdora oceniana jest przez lizbońską szkołę marketingu IPAM na 40 mln euro.

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: