Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Kielce Bike Expo 2010 - nowa impreza targowa w sercu Gór Świętokrzyskich

2010-09-20

W dniach 15-17 października Kielce za sprawą organizowanych przez Targi Kielce S.A, targów Kielce Bike Expo 2010 staną się rowerową stolicą Polski. O szczegóły dotyczące tego wydarzenia zapytaliśmy Panią Joannę Marcjan, Menedżer Projektu.

 

SportBiznes.pl: W tym roku Targi Kielce po raz pierwszy zorganizują imprezę targową dla branży rowerowej. Co może Pani powiedzieć o premierowej edycji Bike-Expo w Kielcach? Do kogo są one skierowane?

 

Joanna Marcjan: To impreza kontraktacyjna przeznaczona przede wszystkim dla osób związanych z tą branżą: producentów i dystrybutorów rowerów, sieci sprzedaży, punktów usługowych i serwisowych, producentów części i akcesoriów, odzieży rowerowej itp. Trzeciego, a zarazem ostatniego dnia, na wystawę zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek. Targi te w jednym miejscu skupią większość znaczących w naszej branży firm. W programie imprezy znajdzie się również wiele wydarzeń towarzyszących takich jak pokazy jazdy czy prezentacje sprzętu, szkolenia, spotkania dealerskie.

 

SB.pl: Jak to się stało, że zdecydowaliście się Państwo zorganizować imprezę dla branży rowerowej?

 

J.M.: Sprzęt rowerowy był częścią organizowanych już wcześniej przez Targi Kielce największych w Polsce sportowych imprez targowych KIELCE SPOR ZIMA i KIELCE SPORT LATO. Wielu wystawców wskazywało na brak takiej imprezy stricte rowerowej, organizowanej profesjonalnie. Nasze plany wprowadzenia nowych wystaw spotkały się w inicjatywą Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego, które także szukało platformy współpracy biznesowej dla zrzeszonych firm. Kilka spotkań, czasem trudnych, a wkrótce realny plan nowej imprezy dla branży rowerowej był gotowy. Wybraliśmy termin jesienny, aby nie kolidował z już istniejącymi inicjatywami targowymi. Mając doświadczenie w przygotowaniu wystaw, wprowadzamy najlepsze ich elementy obok nowych właściwych dla branży rowerowej, przygotowujemy interesujący program targów, wiele imprez towarzyszących, a przede wszystkim oferujemy na atrakcyjnych warunkach stoiska w najnowocześniejszych obiektach targowych w kraju oraz doświadczoną, miłą i fachową obsługę. Bardzo duży odzew firm sprawia, że Międzynarodowe Targi KIELCE BIKE EXPO będą największymi rowerowymi  targami w Polsce.

 

SB.pl: Partnerem Targów Kielce w tym wydarzeniu jest Polskie Stowarzyszenie Rowerowe. Co może Pani powiedzieć o tej współpracy?

 

J.M.: Współpraca układa się bardzo dobrze,  to doskonały partner. Wspomagamy się i uzupełniamy w naszych działaniach, mamy wspólny cel stworzenia silnej imprezy, która na stałe wpisze się w kalendarz imprez branży rowerowej. Takie połączenie dwóch instytucji jak Targi Kielce i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe, to gwarancja sukcesu.

 

SB.pl:  Czym zachęcała Pani potencjalnych wystawców, aby zaprezentowali swoją ofertę w Kielcach?

 

J.M.: Kielce, jako serce Gór Świętokrzyskich, to mnóstwo ścieżek rowerowych w terenie. Tutaj na aktywny wypoczynek przyjeżdżają turyści z całej Polski. Dysponujemy zarówno szlakami wymagającymi sporych umiejętności, jak i drogami dla całych rodzin, gdzie po drodze można nie tylko podziwiać piękne widoki, ale również zwiedzać ciekawe miejsca. Z drugiej strony Targi Kielce są najdynamiczniej rozwijającym się ośrodkiem wystawienniczym w Polsce. 12 sierpnia 2010r. do użytku oddaliśmy najnowocześniejszy w Polsce pawilon targowy, a w 2009r. nasz udział w polskim rynku wzrósł aż do 27%. Z nami warto wejść w przyszłość.

 

SB.pl: Ilu wystawców pokaże swoje produkty na zbliżających się targach? Czy zobaczymy firmy z zagranicy?

 

J.M.: W październiku do Targów Kielce przyjedzie blisko 100 wystawców, ponad  200 marek. Zobaczymy  firmy z Polski  i Niemiec, swój udział zapowiedzieli przedstawiciele Włoch.  Już teraz mogę zapowiedzieć szereg premier np. zachęcona dużym sukcesem rynkowym reaktywowanej w 2008 roku marki rowerów Romet firma Arkus & Romet Group postanowiła znacznie rozbudować istniejącą kolekcję rowerów o nowe modele przeznaczone dla szerszej grupy klientów. Nowe Romety to oryginalne i niezwykle atrakcyjne wzornictwo, przemyślany dobór komponentów a przede wszystkim dopracowane pod kątem geometrii i ergonomii rowery. Oficjalna prezentacja kolekcji odbędzie się podczas targów KIELCE BIKE-EXPO.

 

SB.pl: Jakie niespodzianki będą czekały na odwiedzających premierowe Bike Expo w Kielcach?

 

J.M.: Przy okazji Targów KIELCE BIKE-EXPO przygotowywane są również liczne wydarzenia towarzyszące. Będą to między innymi Wystawa Rowerów Zabytkowych , Rowerowe Show Krystiana Herby, Festiwal Amatorskich Filmów Rowerowych czy Parada Rowerowa z metą w Targach Kielce. W programie znajdzie się również, po raz pierwszy w Polsce, zdjęcie zbiorowe rowerzystów uczestniczących w wystawie. To tylko niektóre z atrakcji, które czekają na targowych gości.

 

SB.pl:  Jaki potencjał według Pani posiada ta impreza?

 

J.M.: Potencjał jest duży. Firmy bardzo pozytywnie zareagowały na wystawę. Jak już wcześniej wspomniałam, Kielce to bardzo podatny grunt, jeśli chodzi o temat „dwóch kółek”. Oprócz doświadczenia w organizowaniu wystaw sportowych, możemy poszczycić się tym, że właśnie z Kielc wywodzą się mistrzowie rowerowi chociażby Tomasz Brożyna czy Zbigniew Piątek. A  to dla nas ogromne wsparcie duchowe. Ziemia kielecka to także jedno z ulubionych miejsc Mai Włoszczowskiej, która niejednokrotnie tutaj zdobywała kolejne mistrzowskie tytuły. Liczymy, że tak jak wspólnie z branża sportową, narciarską, snowboardową i outdoorową, będziemy budować również silne targi z branżą rowerową. Mamy nadzieję, że KIELCE BIKE- EXPO staną się ważnym wydarzeniem targowym w Polsce i na stałe wpiszą się w kalendarz imprez naszej branży.

 

SB.pl: Czego można życzyć Pani i całemu zespołowi Kielce Bike-Expo 2010?

 

J.M.: Dla nas największą satysfakcją będzie zadowolenie naszych klientów, co zmobilizuje nas i da siłę na organizowanie jeszcze lepszych wystaw w kolejnych latach. Można życzyć nam zatem jeszcze większej wystawy w 2011 roku.

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: