Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

W Łodzi tylko trzy trybuny

2012-03-12

Przetarg na budowę stadionu piłkarskiego w Łodzi wygrało konsorcjum Mostostal Zabrze/Budus, które za 218,3 mln zł miało wybudować 16,5-tysięczny obiekt z czterema połączonymi trybunami.

Jedna z trybun miała spełniać funkcję sceny koncertowej (podobne rozwiązanie funkcjonuje na stadionie Cracovii). Tymczasem podczas omawiania koncepcji architektonicznej okazało się, że arena, która ma stanąć w miejscu obecnego stadionu ŁKS przy al. Unii Lubelskiej, będzie miała jedynie trzy trybuny. Dlaczego? - Zamawiający zażyczył sobie, żeby zaprojektować stadion na 16,5 tys. miejsc z możliwością jego rozbudowy do 22 tys.
Uznaliśmy, że lepiej, by ewentualna rozbudowa nie była nadbudową istniejących już trybun, bo to wiązałoby się ze znacznie większymi wydatkami - tłumaczył portalowi lodz.sport.pl Grzegorz Sowiński, główny projektant stadionu. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska dodaje, że dobudowa czwartej trybuny jest możliwa, ale za pieniądze prywatnego inwestora. Jeśli nie, stadion pozostanie z trzema audytoriami.

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: