Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Recepta na rozwój klubu fitness

2012-07-02

Ponad 20-letnia praktyka firmy HES, polskiego producenta  sprzętu siłowego oraz doświadczenie trenerskie Akademii Treningu Profesjonalnego (ATP-Team), stało się początkiem nowego projektu, który jest idealnym rozwiązaniem dla klubów fitness. Efektem współpracy jest innowacyjne klatka multifunkcyjna Functional Rack, zgodna z założeniami metody STreZ (System Treningu Zintegrowanego).

Nawet najbardziej kreatywny  trener potrzebuje pomocy w postaci zróżnicowanego sprzętu do ćwiczeń. „Z doświadczenia wiemy, że najbardziej optymalny dla trenera i osoby ćwiczącej, jest Functional Rack, który łączy w sobie trening funkcjonalny oraz tradycyjne metody treningu siłowego” - mówią Wojtek Kosendiak i Łukasz Piwkowski, założyciele ATP Team.

Personalizacja treningu, skuteczny trening na kompleksowym Functional Racku

„Wyznajemy zasadę, że różnorodność metod, jak i środków treningowych pozwala nam na lepszą personalizację treningów. Znając własne potrzeby trenera  personalnego, zaprojektowaliśmy Functional Rack, który w sposób możliwie doskonały integruje ze sobą rożne metody treningowe”, mówią zgodnie trenerzy ATP-Team.
Idealnym rozwiązaniem dla klubów jest urządzenie treningowe, dzięki któremu można optymalnie realizować założenia treningu. Takim urządzeniem  jest Functional Rack, bazujący na metodzie STreZ.

Idea metody STreZ, zakłada bowiem taki  dobór elementów technicznych, urządzeń treningowych, trenażerów, akcesoriów i  podłoża, aby możliwe było  skupienie  całego treningu w ramach jednego urządzenia. Functional  Rack  zawiera instalacje  następujących urządzeń treningowych i trenażerów: taśmy TRX ,piłki bossu, rip-trainery, ketelbele , akceleratory, gumy, drabinki koordynacyjne, piłki reakcyjne, liny, łańcuchy, pomosty, zestaw sztang zespolonych z ciężarem talerzowym – barbell rack, zestawy hantli, komplet przyborów do treningu, młot treningowy, sledy treningowe, płotki treningowe, zestaw speed-agility, materace  itp.

Dlaczego Functional Rack jest tak wyjątkowym urządzeniem?

Jest tak, ponieważ ten innowacyjny projekt:

- ułatwia wszechstronne wykonywanie ćwiczeń w różnych pozycjach, wykorzystując w pełni możliwości taśmy TRX
- zawiera stanowiska multifunkcyjne , umożliwiające dołączanie ławki, platformy plyometryczne, gumy, łańcuchy
- solidna konstrukcja gwarantuje komfortową pracę ze sztangą i wolnymi ciężarami. Od pracy na ciężarach małych do maksymalnie dużych. To znaczy, że można realizować założenia treningu crossfitowego (zarzuty, rwania, wstępowania), jaki ciężkoatletycznego (tradycyjne przysiady, martwe ciągi, wyciskania sztangi)
- zawiera też bogatą gamę uchwytów do pracy na własnym ciężarze ciała
- wyposażony jest w uchwyt na sztangę obrót 360°, służący do ćwiczeń dynamicznych i treningu core
- integralną część Functional Rack stanowi unikatowa konstrukcja wyciągu bloczkowego. Służy ona do wykonywania tradycyjnych ćwiczeń siłowych (biceps, triceps), jak i realizowania założeń treningu core. Posiada ona także unikatowy długi wyciąg linki (7 m) gwarantujący wykonywanie różnych ćwiczeń siły biegowej i drilli sportowych
- ponadto brama zawiera na wyposażeniu inne ważne w treningu elementy, jak wysięgnik na worek bokserski, oczka do pracy na linach, uchwyty do podłączenia lin, gum,  czy rip-trainerów, półka na kettebelle, piłki lekarskie

Functional  Rack  spełnia zatem wszelkie warunki dotyczące innowacyjności i nowoczesności rozwiązań w treningu (nie tylko funkcjonalnym). Urządzenia treningowe dzielą się na zamontowane na stałe i edytowalne. Są one wszystkie dostępne, nie trzeba ich wynosić z magazynu, montować, ustawiać. Functional Rack jest zbudowany z poszczególnych elementów tworzących kompleksową całość projektu.

Nie tylko kompleksowe urządzenie ale i kompleksowa oferta
   
1. Możliwość indywidualnego doboru konfiguracji urządzenia zgodnego:
- z profilem klubu,
- z powierzchnią
- doborem oprzyrządowania

2. Przeprowadzenie szkolenia przez profesjonalnych trenerów z optymalnego wykorzystania zakupionego sprzętu.

„Podsumowując – mówią trenerzy Wojtek i Łukasz z ATP-Team - przyjdziemy, doradzimy”,  „i odpowiednio zaadaptujemy  powierzchnię, która wpłynie na rozwój Twojego klubu fitness” – kończy Łukasz Szczęsny, główny konstruktor Firmy HES.

Jeżeli chcesz wprowadzać innowacyjne rozwiązania w treningu fitness, to dla takich właśnie osób jest produkt firmy HES.

„Jesteśmy przekonani, że właściciele i inwestorzy klubów fitness, które istnieją, bądź które będą powstawać, powinni obierać kurs na innowacyjność swoich klubów. Naszym zdaniem, jest to przyszłość fitnessu w Polsce i na świecie” – ATP-Team i Firma Hes.

Więcej informacji o Functional Rack na www.hes.pl

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: