Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Biedronka z piłkarską wystawą przed Euro 2012

2012-03-07

Sieć sklepów Biedronka, Oficjalny Sponsor Reprezentacji Polski w piłce nożnej, przygotowała ekspozycję "Polska piłka - historie prawdziwe", która przedstawia historię największych polskich sukcesów piłkarskich. Część zdjęć została wykonana w 3D.


Od 5 do 18 marca 2012 roku wystawę mogą oglądać wszyscy odwiedzający Rynek Nowomiejski w Toruniu mogą oglądać plenerową wystawę zdjęć "Polska piłka - historie prawdziwe". Wystawę można oglądać w Toruniu nieodpłatnie, przez całą dobę. Następnie trafi ona do kolejnych miast: Wrocławia, Poznania i Gdańska, by w czerwcu, tuż przed Mistrzostwami Europy, dotrzeć do Warszawy.

Kilkadziesiąt fotografii na wystawę wybrał Tomasz Wołek - dziennikarz, publicysta, komentator sportowy i pasjonat piłki nożnej. Opatrzył on wszystkie zdjęcia krótkimi opisami. Są to prawdziwe historie z wcale nie tak odległych czasów, gdy polska reprezentacja odnosiła sukcesy na arenie międzynarodowej (złoty medal olimpijski w Monachium oraz trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w 1974 i 1982 roku). Pojawiają się także zupełnie współczesne impresje o obecnych piłkarzach i projektach, obrazujące np. otwarcie jednego z boisk, tzw. "Orlików".

- W tych budzących wzruszenie zdjęciach przegląda się bujna i burzliwa niekiedy historia naszego futbolu. Ale wyłania się też z nich nadzieja, że dni sławy powrócą. Tak się dzieje, gdy mamy przed sobą portret Michała Globisza, który swoich juniorów, podobnie jak Andrzej Zamilski, doprowadził do mistrzostwa Europy - napisał Tomasz Wołek we wstępie do katalogu wystawy.

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: