Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Nowości technologiczne adidas na Mundial 2010

2010-05-04

TECHFITTM PowerWEB jest pionierskim rozwiązaniem w obszarze projektowania odzieży sportowej. Tkanina wpływa na pracę mięśni, tak aby wygenerowały maksymalną moc, przyśpieszenie i wytrzymałość, równocześnie redukując drganie mięśni. Widoczna jest także poprawa pozycji piłkarza, propriocepcja (zmysł orientacji ułożenia części własnego ciała) oraz stabilność, co sprawia, że sportowcy osiągają jeszcze lepsze wyniki.

Dzięki TECHFITTM gracze łatwiej mogą osiągnąć potrzebną do wyminięcia obrońcy szybkość oraz wytrzymałość niezbędną przy turniejach takich jak Mistrzostwa Świata. Co ciekawe, podkoszulka ma wpływ także na poprawę wyskoku. Przeprowadzone przez adidas i University of Calgary badania dowodzą, że noszenie pełnego zestawu (koszulki TECHFITTM PowerWEB jako pojedynczej warstwy, spodenek, getrów), zwiększa moc gracza o 5, 3%, wysokość skoku o 4%, szybkość o 1,1% i wytrzymałość o 0,8%. Podkoszulka może być noszona jako jedyna warstwa, rezygnacja z koszulki to 45% więcej lekkości.


Wśród innych zalet TECHFITTM PowerWEB można wymienić:

Poprawiony przepływ krwi - Dzięki odzieży TECHFITTM PowerWEB naczynia krwionośnie lepiej pracują. Zwiększa się przepływ krwi i dostawy tlenu, a mięśnie wydalają odpady, takie jak dwutlenek węgla i kwas mlekowy. Przyspiesza to proces wytwarzania przez mięśnie energii.

Zmniejszenie drgań mięśni - Podczas gry mięśnie piłkarzy są niezwykle obciążone, co powoduje ich drgania. Tłumi jej TECHFITTM PowerWEB. Koszulka skupia energię mięśni w celu zwiększenia wytrzymałości, a to pozwala osiągnąć najlepsze wyniki na boisku.

Poprawa postawy - TECHFITTM PowerWEB delikatnie ściąga ramiona do tyłu i spłaszcza brzuch. Pasy tworzące znak „X" na środku pleców i na ramionach, pozwalają na stworzenie lepszej pozycji gracza, dostarczając tym samym dodatkowej siły, a co przekłada się na zwiększenie szybkości.


Poprawa stabilności rdzenia - TECHFITTM PowerWEB zwiększa kompresję podstawowych grup mięśni, co poprawia stabilność w dolnej części pleców, klatce piersiowej i jamy brzusznej.

Podniesiona propriocepcja - lepszy zmysł orientacji ułożenia części własnego ciała wpływa na większą kontrolę nad mięśniami i stawami. Poprawa to  kinestezję i daje graczowi szansę na lepszą kontrolę ruchów podczas gry.

adidas TECHFITTM PowerWEB jest rozwinięciem rozwiązań z serii TECHFITTM, która powstała w 1998 r. Technologia ta na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 r. pomogła Ian'owi Thorpe zdobyć aż 3 olimpijskie medale i pobić 4 rekordy świata. TECHFITTM PowerWEB pierwszy raz testowana była w 2003. Tkanina łączy w sobie cienki, ale jeszcze bardziej wytrzymały materiał TPU, który ma za zadanie wzmocnić pracę mięśni, zwiększyć siłę, poprawić postawę ciała i propriocepcję, a także zmniejszyć zmęczenie.

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: