Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Rewolucja technologiczna wkracza do klubów fitness

2014-06-05

Aplikacje na smartfony mierzące aktywność fizyczna to jedynie początek rewolucji technologicznej, jaka nadchodzi w  obszarze dbania o zdrowie i kondycję fizyczną. Do Polski wchodzi nowa sieć klubów – CityFit. Rzeszowianie, a wkrótce także mieszkańcy innych miast, będą mogli jako pierwsi w Polsce skorzystać z unikalnych rozwiązań oferowanych przez nową sieć.

W klubach CityFit podczas treningu na rowerze stacjonarnym (indoor cycling) będzie można korzystać z interaktywnych tras wiernie odwzorowujących ponad 140 krajobrazów, od dróg w Alpach znanych z Giro d’Italia po gorące bezdroża Kalifornii. Dodatkowo wirtualny trener będzie mówić kiedy pedałować szybciej, kiedy wolniej –  bo trasa prowadzi właśnie pod górę, czy jak ułożyć ręce na kierownicy podczas jazdy. Będzie  nawet motywować do dodatkowego wysiłku i chwalić za utrzymanie wyznaczonego tempa jazdy. CityFit wprowadza rowery stacjonarne Tomahawk we współpracy z Ekspert Fitness, wyposażone w 17-calowe ekrany dotykowe z jakością obrazu HD.

W Plaza Rzeszów, pierwszej lokalizacji w której otwarty zostanie CityFit, trwają prace nad zaoferowaniem członkom klubu także sali treningowej przygotowanej na wzór sali kinowej, która zostanie wyposażona w wysokiej jakości system nagłośnienia, co dostarczy uczestnikom treningu dodatkowych bodźców i sprawi, że każdy trening zmieni się w pasjonujące doznanie. Jako pierwsza sieć w kraju CityFit planuje wprowadzić na szeroką skalę technologię MyRide+, która pozwoli na rowerową przejażdżkę kilkunastu osób na raz z wirtualnym instruktorem w języku polskim.
- Chcemy zaoferować członkom CityFit najwyższej jakości urządzenia w ilości zapewniającej każdemu swobodne wykonywanie ćwiczeń. Nasze kluby będą wyposażone w nowości rynku fitness a jednocześnie dostępne dla każdego 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Z przeprowadzonych badań rynkowych wynika, że będziemy mogli zaoferować cenę co najmniej o połowę niższą od naszych największych konkurentów – mówi Nicholas Moses, dyrektor zarządzający CityFit.
 
Rewolucja technologiczna będzie czekać na członków klubu już przy wejściu. Wszystko, czego będzie potrzebować członek klubów CityFit to dłoń. Do wejścia na siłownię wystarczy odczyt schematu punktowego z linii papilarnych dłoni, a karnet będzie kupowany online lub w maszynie przy wejściu do klubu.  Nie będzie więc potrzeba nosić kolejnej karty w portfelu, ani podpisywać umowy w recepcji. Między innymi dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu, kluby będą czynne 24 godziny na dobę.

To nie jedyne nowinki techniczne, z których Rzeszowianie będą mogli skorzystać. W klubie CityFit w Centrum Handlowym Plaza znajdą symulatory chodzenia po schodach, które skutecznie wymodelują mięśnie nóg i pośladków oraz efektywnie zredukują tkankę tłuszczową. Jednocześnie są to urządzenia skierowane do osób chcących wrócić do pełnej sprawności po urazach i kontuzjach.

Trenerzy będą mieli do swojej dyspozycji analizator składu ciała.  Wystarczy 20 sekund, by analizator przedstawił dane pełnego profilu składu ciała badanej osoby, np. poziom tkanek tłuszczowej i mięśniowej w poszczególnych segmentach ciała, całkowitą masę wody czy wskaźnik metabolizmu BMR.

Dbając o bezpieczeństwo i zdrowie swoich członków CityFit wyposaży klub w Rzeszowie i kolejne kluby w defibrylatory elektryczne dające możliwość uratowania życia osobie, która doznała nagłego zatrzymania krążenia. Defibratory są całkowicie bezpieczne, mogą być obsługiwane przez osoby bez doświadczenia w ratownictwie. Przy pomocy defibrylacji nagłe zatrzymanie krążenia przeżywa nawet 75 proc. osób. CifyFit będzie pierwszą dużą siecią klubów w Polsce mającą na wyposażeniu automatyczne defibrylatory (AED).

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: