Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Garmin - nowości z sektora marine

2016-02-18

Firma Garmin wprowadziła do swojej oferty szereg innowacyjnych rozwiązań do zastosowania na wodzie. Urządzenia premierę miały na międzynarodowych targach Miami Boat Show (12-15 lutego 2016 r.). Zaprezentowana została między innymi seria eleganckich, wielofunkcyjnych wyświetlaczy GPSMAP® 8400 z zaawansowanymi funkcjami nawigacyjnymi i regatowymi, które zapewniają pełną integrację systemu pokładowego.

Nowe sonary  Panoptix™ PS21-TM FrontVü & LiveVü Forward dostarczają obraz tego, co dzieje się pod wodą przed łodzią, co pomaga omijać podwodne przeszkody. Radary GMR Fantom™ precyzyjnie wykrywają poruszające się po wodzie obiekty w bliskim i dalekim zasięgu od 20 stóp do 72 mil morskich, zostają one następnie wyróżnione na ekranie plotera, co umożliwia uniknięcie potencjalnej kolizji. Autopilot GHP Compact Reactor umożliwia oddanie steru w pewne „ręce”. Możemy zrelaksować się przy sterze i mieć pewność, że łódź utrzyma kurs niezależnie od silnych prądów i wiatru.

Innowacyjny, mały wyświetlacz Nautix, montowany przy okularach i znajdujący się zawsze w zasięgu wzroku zapewnia dostęp do najistotniejszych danych morskich pochodzących z kompatybilnych urządzeń pokładowych Garmin.

Wyświetlacze wielofunkcyjne GPSMAP® 8400 – eleganckie panele sterownicze
GPSMAP® 8400 to wielkoformatowe wyświetlacze wielofunkcyjne z ekranem dotykowym o rozdzielczości Full HD. Wyposażone zostały w antyrefleksyjną warstwę, dzięki czemu obraz jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Natomiast funkcja automatycznego przyciemniania/rozjaśniania  pozwala korzystać z wyświetlacza w każdych warunkach oświetlenia, zarówno w dzień, jak i w nocy. Ekran LCD IPS — pierwszy w branży w tej klasie — zapewnia jednolite i dokładne odwzorowanie kolorów pod każdym kątem. Pełna zgodność z siecią Garmin Marine Network oraz NMEA 2000 zapewnia współpracę z radarami, autopilotem, instrumentami morskimi, zewnętrznymi czujnikami, zdalnymi modułami sonaru, kamerami termicznymi, pokrętłem GRID i innymi. Wyświetlacz połączyć można z kilkoma sonarami i na ekranie obserwować jednocześnie kilka różnych obrazów. Wbudowany odbiornik GPS 10 Hz o krótkim czasie reakcji odświeża pozycję i kierunek 10 razy na sekundę, co zapewnia płynność ruchu na ekranie. Na urządzeniach z serii GPSMAP® 8400 zainstalowana została aplikacja Quickdraw Contours, dzięki której można łatwo i szybko tworzyć własne, spersonalizowane mapy połowów w jakości HD z izobatami co 30 cm (1 stopę). Wysoce wydajny procesor zapewnia najwyższą prędkość rysowania mapy i lepsze przetwarzanie obrazu.
Planowana dostępność w sprzedaży w Polsce: 1 kwartał 2016 r.

Sonar Panoptix™ PS21-TM FrontVü & LiveVü Forward – zobacz, co dzieje się przed łodzią i omijaj podwodne przeszkody
Ten montowany na pawęży przetwornik uzupełnia pokładowy system Garmin o sonary FrontVü oraz LiveVü Forward. Sonar FrontVü pokazuje podwodne przeszkody w odległości do 300 stóp przed łodzią tak, abyś mógł uniknąć wpłynięcia na nie i zderzenia. Sonar LiveVü Forward umożliwia zobaczenie ryb w czasie rzeczywistym, pływających pod lub przed łodzią w odległości nawet do 100 stóp, również wtedy, gdy łódź się nie porusza.
Planowana dostępność w sprzedaży w Polsce: 2 kwartał 2016 r.

Radar GMR Fantom™ - precyzyjnie wykrywa obiekty i pomaga unikać kolizji
Radary Garmin GMR Fantom™ 4 i 6 z antenami o długości odpowiednio 1,2 i 1,8 m oraz mocy 40W precyzyjnie wykrywają obiekty w bliskim i dalekim zasięgu od 20 stóp do 72 mil morskich. Technologia MotionScope™ wykorzystuje efekt Dopplera do wykrywania i następnie wyróżniania na ekranie poruszających się obiektów. System MARPA pozwala na śledzenie nawet 10 obiektów jednocześnie. Opcja Pulse Expansion maksymalizuje ilość energii skupioną na obiekcie, zwiększając jego rozmiar i ułatwiając identyfikację. Dynamiczna autoczułość i filtr morski dostosowują ustawienia do aktualnych warunków, zapewniając optymalne działanie w każdej sytuacji. Ciekawym rozwiązaniem dla wędkarzy jest funkcja Auto Bird Gain, która umożliwia zlokalizowanie stad ptaków, co wskazywać może na miejsce występowania ryb.
Planowana dostępność w sprzedaży w Polsce: 1 kwartał 2016 r.

Autopilot GHP Compact Reactor – zrelaksuj się przy sterze
GHP Compact Reactor to autopilot do hydraulicznych układów sterowania dla jednostek o długości do 9 m (30 stóp). Dzięki niemu możesz odpocząć od trzymania koła sterowego, mając jednocześnie pewność, że łódź utrzyma kurs niezależnie od silnych prądów i wiatru. Autopilot z 9-osiowym żyroskopem i systemem AHRS minimalizuje błędy kursu, dewiację, ruchy sterem, zużycie energii i zapewnia komfort żeglugi. Prosty w instalacji i kalibracji GHP Compact Reactor posiada szereg opcji montażu i dostępny jest w 3 różnych konfiguracjach. Technologia Garmin Shadow Drive™ umożliwia szybkie przejęcie steru i wyłączenie funkcji autopilota (wystarczy przekręcić koło sterowe). Natomiast przy utrzymywanym stałym kursie, autopilot włączy się automatycznie. Pełna integracja z kompatybilnymi ploterami firmy Garmin umożliwia sterowanie autopilotem z poziomu plotera.
Planowana dostępność w sprzedaży w Polsce: 1 kwartał 2016 r.

Wyświetlacz Nautix – istotne dane morskie zawsze w zasięgu wzroku
Garmin Nautix™ to mały wyświetlacz, który mocujesz do ramienia okularów, aby wszystkie istotne dane z kompatybilnych urządzeń pokładowych Garmin mieć w zasięgu wzroku. Obserwuj prędkość, kurs, głębokość i temperaturę wody, kierunek wiatru, liczbę uderzeń silnika na minutę i wiele innych. Dzięki Nautix żeglarze mogą monitorować  zaawansowane dane regatowe jak np. czas do startu i wirtualną linię startu. Wytrzymała i wodoszczelna konstrukcja zaprojektowana została z myślą o pracy w trudnych warunkach na wodzie. Z boku znajduje się panel dotykowy, który obsługiwać można również w rękawiczkach i w czasie deszczu. Wystarczy przesunąć po nim palcem, aby zmienić wyświetlany ekran danych. Kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości jest czytelny w każdych warunkach oświetleniowych, doskonale współpracuje zarówno ze szkłami polaryzacyjnymi, jak i  korekcyjnymi. Regulowane ramię wyświetlacza umożliwia umiejscowienie go w optymalnym miejscu, powyżej lub poniżej linii wzroku, tak aby nie ograniczał widoczności.
Planowana dostępność w sprzedaży w Polsce: 2 kwartał 2016 r.

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: