Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Nike prezentuje technologię All Conditions Control

2012-10-04

Opracowana przez projektantów Nike nowa technologia ACC obecną we wszystkich modelach butów piłkarskich umożliwia zachowanie niezmiennego poziomu przyczepności, czucia i kontroli nad piłką bez względu na panujące warunki pogodowe.

Korzyści te gwarantuje specjalny sposób obróbki materiału cholewki, który zawsze zapewnia doskonałe panowanie nad piłką, nawet podczas deszczu. Gdziekolwiek rozgrywany jest mecz, pogoda zawsze wpływa na jego przebieg. W samym tylko Londynie podczas sezonu piłkarskiego deszcz pada aż przez 125 dni, co znacząco utrudnia odbiór i podawanie piłki, nawet przez najlepszych graczy. 
Potrzebę lepszego panowania nad piłką sygnalizowało wielu piłkarzy, z którymi współpracuje zespół projektantów Nike, w tym Andrés Iniesta z FC Barcelona. Dzięki systemowi ACC zastosowanemu w cholewce buta uzyskano świetną przyczepność piłki w czasie deszczu, która przekłada się na dużą pewność gry i doskonałe prowadzenie piłki.

Najnowsza linia korków Nike tworzy mieszankę nowatorskiego designu i gwarancji skuteczności na boisku, dopasowaną do każdego stylu gry. Technologia All Conditions Control jest teraz dostępna we wszystkich butach Nike, włącznie z Mercurial Vapor VIII, Tiempo Legend IV, CTR360 Maestri III czy Total 90 Laser IV. 

Mercurial Vapor VIII

Nowa odsłona Mercuriali to eksplozja szybkości, bez kompromisów pod względem czucia i prowadzenia piłki. Dzięki zastosowaniu włókna szklanego buty są superlekkie, jednocześnie oferując wygodę i idealne dopasowanie. Posiadają trakcję zwiększającą moc wybicia, czyli ten pierwszy napędzający krok dający przewagę nad rywalem. Udoskonalona podeszwa umożliwia osiąganie większej prędkości bez utraty przyczepności, co ułatwia mijanie kolejnych przeciwników i doprowadzanie do bramkostrzelnych sytuacji.

CTR360 MAESTRI III

But zaprojektowany dla wirtuozów środka boiska, którzy nadają tempo grze dzięki bardzo dokładnym i celnym podaniom. Specjalny panel umieszczony na podbiciu bardzo dobrze przylega do stopy, zapewniając doskonałą kontrolę. Tłoczenia na powierzchni cholewki nowych CTR tworzą delikatną strukturę, która poprawia czucie piłki. Podeszwa z kołkami w układzie 360° bardzo dobrze pochłania i oddaje energię, zaś podłużne kołki optymalizują przyczepność i pewność kroku.

TOTAL 90 LASER IV
Doskonała propozycja dla napastników, których zadaniem jest wykończenie akcji. Total 90 Laser IV charakteryzuje się opływową sylwetką, która zapewnia dobre dopasowanie i czucie piłki. Nowa konstrukcja strefy strzału jest bardzo elastyczna i dostosowuje się do kształtu piłki w momencie kontaktu z nią, znacznie podnosząc pewność uderzenia. Ponadto, nowy kształt kołków maksymalizuje przyczepność, nie powodując nacisku na stopę.

TIEMPO LEGEND IV
Tiempo Legend IV to klasyczny but piłkarski stanowiący doskonałe połączenie tradycji
z nowoczesnością. Wysokiej jakości, wytrzymała, a zarazem miękka skóra podnosi komfort, czucie i kontrolę nad piłką. Lekka płytka z termoplastycznego poliuretanu to kombinacja wytrzymałości i dynamiki, natomiast nowa konfiguracja kołków gwarantuje optymalną przyczepność do podłoża.
Technologia Nike All Conditions Control (ACC) zostanie wprowadzona we wszystkich butach piłkarskich Nike od 1-go października 2012 roku.

- www.nikeinc.com

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: