Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Lexus z dieslem

2005-08-11

Jeszcze nie tak dawno producenci luksusowych aut nie chcieli słyszeć o silniku diesla. Przedostatni poddał się Jaguar, a teraz przyszedł czas na Lexusa. Nowy, najmniejszy model tej marki - IS, będzie napędzał turbodiesel (177KM).

Aby jednak zachować zgodny wyglądem, drapieżny charakter, auto będzie miało swój odpowiednik napędzany benzyną - V6 (204 KM). A wszystko to związane jest z tym ,że Lexus łakomym okiem spogląda na rynek europejski. Ciekawe co na to BMW, Audi i Mercedes? 

Nowy Lexus jest o 90 mm dłuższy i o 75 mm szerszy od swojego poprzednika. Szeroki rozstaw kół i wystające nadkola połączono w nim z krótkimi zwisami przednimi i tylnymi. Samochód ma dzięki temu nisko umieszczony środek ciężkości i solidny wygląd, odpowiedni do jego sportowych możliwości. 

Lexus IS dostępny będzie także z silnikiem benzynowym 2.5 V6, co stanowi pewien postęp wobec sytuacji obecnej. Dotychczas bowiem jednostką bazową dla IS był silnik zaledwie dwulitrowy - prawda, że o miłym brzmieniu i bardzo wysokiej kulturze pracy swych sześciu cylindrów - ale nie mogący jednak uchodzić za dostatecznie mocny silnik dla auta o ambicjach sportowych. Nowy silnik 2.5 V6 współpracować będzie z 6-stopniową automatyczną sekwencyjną skrzynią biegów.

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: