Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Buty piłkarskie Nike Mercurial - nowa kolekcja Cristiano Ronaldo

2013-11-07

Motywem przewodnim najnowszej odsłony butów piłkarskich Nike Mercurial jest wyjątkowa prędkość i nieustanna dominacja na boisku. To właśnie te cechy wyróżniają jednego z najlepszych piłkarzy świata, Cristiano Ronaldo.

Wyjątkowy styl gry tego portugalskiego króla boisk stał się inspiracją dla projektu butów Nike Mercurial IX CR7, jak i całej kolekcji 2013 CR7. Jej znakiem rozpoznawczym jest jedyny w swoim rodzaju nadruk o nazwie ‘supernova’.

- Oglądaliśmy mecz i kiedy Ronaldo zdobył kolejną bramkę z rzutu wolnego, komentator zadał pytanie "Czy Ronaldo na pewno pochodzi z naszej planety?!"- mówi Denis Dekovic, Design Director w Nike Footwear - Po powrocie do naszego studia projektowego, zaczęliśmy zastanawiać się nad stylem gry Ronaldo. Uderzyło nas jak bardzo pasuje on do definicji supernowej: ciało niebieskie promieniujące energią. Stwierdziliśmy, że to jest to, odnaleźliśmy inspirację – wspomina Dekovic.

- Koncepcja gwiazdy świecącej jaśniej niż inne odzwierciedla styl gry Cristiano, jego prędkość i poruszanie się bez żadnych ograniczeń. To tak, jakby znajdował się w przestrzeni kosmicznej otaczającej naszą galaktykę. Uznaliśmy, że to, co potrafi osiągnąć Ronaldo na boisku jest - podobnie jak kosmos - pozbawione wszelkich granic. Trzymając się tej idei, skupiliśmy się na uzyskaniu wysokiej jakości wykończenia, uzupełnionego nowoczesną grafiką i oryginalną kolorystyką - dodaje Dekovic.

Mercurial IX to but w całości pokryty cyfrowym nadrukiem przedstawiającym gwiazdozbiór Żagla. Natomiast motyw siedmiu gwiazd nawiązuje do numeru koszulki Cristiano Ronaldo. Grafika supernovej zestawiono z chromowanym logo Nike ze srebrnym pyłem i obrysem w kolorze Blue Glow.

- Współpraca z Nike to wspaniała sprawa. Zawsze mogę być pewien, że podczas projektowania buta zostaną uwzględnione wszystkie moje pomysły i potrzeby - komentuje Ronaldo - Nie chodzi tu tylko o wysokie parametry techniczne. Cieszę się również, że powstaje coś, co stylistycznie odzwierciedla moją osobowość i styl gry. Ten układ jest bardzo owocny.

Buty Mercurial przykuwały wzrok od momentu wypuszczenia ich na rynek 10 lat temu.
Ich odważna i pełna energii stylistyka od zawsze wzbudzała pożądanie. Najnowsza edycja charakteryzuje się efektywną kolorystyką i lekką konstrukcją, dzięki którym piłkarz jest zawsze widoczny i może dać z siebie wszystko.

Przy współczesnej złożoności technicznej gry i jej wysokiej dynamice, prędkość biegu po prostej oraz swoboda omijania przeciwników na boisku stają się jedynie częścią zestawu umiejętności każdego piłkarza. Łącząc innowacyjność oraz tradycję lekkich butów dla szybkich piłkarzy, projekt Nike Mercurial IX staje się kolejnym etapem w rozwoju tego modelu. Został on opracowany z myślą o tych zawodnikach, których gra charakteryzuje się szybkim przejmowaniem piłki, gwałtownymi zmianami kierunku i bardzo dynamicznymi przyspieszeniami podczas przedzierania się przez linię obrony przeciwnika.

- Komentator miał rację. Cristiano gra tak, jakby nie był z tego świata - i to właśnie chcieliśmy podkreślić w projekcie buta - twierdzi Dekovic.

KOLEKCJA CR7
Od dominacji na boisku po codzienny luz – nowa kolekcja Nike Sportswear czerpie inspiracjęz legendarnego już stylu jednego z największych sportowców świata – piłkarza, dla którego nie ma barier nie do pokonania. Piłkarza, który oczekuje doskonałego wykonania i funkcjonalności, który chce, by odzież pozwalała na wyrażenie stylu nie tylko na boisku, ale również poza nim. Łącząc sportową efektywność i lifestylowy design, elementy kolekcji Nike CR7 zapewniają jednocześnie funkcjonalność, poczucie komfortu i ochronę podczas nieprzyjemnej pogody.
W skład kolekcji Cristiano wchodzi szereg kurtek, m.in. miękka w dotyku CR7 Leather Track Jacket, zapewniająca świetną wentylację CR7 Saturday Jacket czy dwustronna CR7 Reversible Jacket. Uzupełnieniem serii są dwie koszulki CR7. Całość stanowi mieszankę sportowego szyku i miejskiego stylu, która sprawdzi się niezależnie od pogody.

- inf własna

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: