Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Spalaj kalorie z trampoliną!

2013-04-24

Chcesz w przyjemny sposób spalić zbędne kalorie i wzmocnić swoją kondycję fizyczną? Sposobów na to jest naprawdę wiele. Możesz wykorzystać do tego na przykład trampolinę!

Nie każdy ma czas, by kilka razy w tygodniu chodzić na zajęcia fitness bądź uprawiać inną aktywność fizyczną. Zrzucenie kilku kilogramów oraz poprawienie kondycji to sprawa niełatwa. Można jednak połączyć przyjemne z pożytecznym i wykorzystać do tego celu trampolinę. Ćwiczenia na niej oprócz korzystnego wpływu na nasze zdrowie, poprawiają samopoczucie i są świetną zabawą, nie tylko dla dzieci.

Wybór trampolin jest obecnie całkiem spory. Możemy wybierać między przyrządami przeznaczonymi do ogrodu (wiele ofert możemy znaleźć na stronie Trampoliny.pl), gdzie skakać może nawet kilka osób, a batutami domowymi, przeznaczonymi głównie do ćwiczeń. Na obydwu typach możliwe jest wykonywanie ćwiczeń, które poprawią naszą ogólną wydolność organizmu, usprawnią pracę serca, koordynację ruchową, wyrzeźbią sylwetkę i, co ważne, pozwolą zrzucić kilka kilogramów!

Jak ćwiczyć na trampolinie? Klasyczny trening wykonywany na batucie wymaga od naszego organizmu dużo więcej wysiłku i pracy znacznie większej liczby mięśni. Poniżej przedstawiamy przykładowe ćwiczenia, które możemy wykonać na trampolinie:
1. Marsz w miejscu.
2.  Podskoki ze złączonymi nogami.
3. Pajacyki.
4. Bieg w miejscu, uderzając piętami o pośladki.
5. Bieg w miejscu, podnosząc jak najwyżej kolana.
6. Podskoki z upadkiem na tyłek i ponownym odbiciem do pozycji stojącej.
7. Podskoki z upadkiem na kolana i ponownym wybiciem do pozycji stojącej

Na trampolinie możemy wykonywać również wiele innych ćwiczeń. Na początku warto jednak zacząć od tych podstawowych, które wcale nie są takie łatwe w wykonaniu. Zwykłe pajacyki czy marsz w miejscu są dużo bardziej męczące niż klasyczne ćwiczenia wykonywane bezpośrednio na stałym podłożu. Połączmy zatem przyjemne z pożytecznym i ćwiczmy na trampolinie, czemu szczególnie sprzyja wiosenna pogoda za oknem.

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: