Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Wspinaczkowe Oscary - Salewa Rock Award

2006-10-13

Josune Bereziartu otrzymuje nagrodę od Herwig Reus,
International Marketing Manager SALEWA

Hiszpańska alpinistka Josune Bereziartu jest zwycięzczynią pierwszej edycji SALEWA Rock Award. Tytuł został nadany podczas Rock Legends Night w wigilię legendarnego Arco Rock Masters. Sześcioro najlepszych sportowych alpinistów na świecie zostało nominowanych do nagrody.

Josune Bereziartu, rdzenna baskijka, została laureatką pierwszej edycji SALEWA Rock Award. 34-letnia „superkobieta” otrzymała tytuł za propagowanie etycznej i klasycznej wspinaczki.

Swoim dorobkiem znacznie podniosła poprzeczkę w dziedzinie wspinaczki stając się pierwszą kobietą, która pokonała trasę o trudności 9a/9a+.

Jury stanowili dziennikarze z najsłynniejszych magazynów górskich i alpinistycznych na świecie. Nominowani do wspinaczkowych oskarów byli także Angela Eiter, Daniel Andrada, Yuji Hiravama, Chris Sharma oraz Maurizio Zanolla.

Stoją od lewej: Maurizio Zanolla, Yuji
 Hirayama, Daniel Andrada, Josune Bereziartu,
 Angela Eiter oraz Tomasz Mraze

Nagrody SALEWA Rock przyznawane są tylko osobom, które mają na swoim koncie wiele i to znacznych osiągnięć w dziedzinie wspinaczki. Na przykład Angela Eiter wygrała nagrodę w konkursie La Sportiva na najlepszego alpinistę, 20 letnia austiaczka zdominowała Sports Climbing World Cup w 2004/2005, zgarnęła tytuł World Champion w 2005 oraz World Games w 2005 i Rock Masters rok temu.

Więcej informacji na: www.rockmaster.com

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: