Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Olimpijski design ROCA

2008-07-15

ROCA to światowy lider w produkcji wyposażenia łazienkowego, którego ambicją jest ciągłe podnoszenie globalnej świadomości dotyczącej środowiska naturalnego i przyszłości naszej planety. Koncern bez obaw podejmuje się organizacji niepowtarzalnych przedsięwzięć na międzynarodową skalę, takich jak Igrzyska Olimpijskie 2008 w Pekinie.

 

 

Produkty ROCA od lat spełniają najbardziej rygorystyczne warunki jakości, trwałości i dbałości o środowisko. Stale ulepszane pod względem technologicznym i wzbogacane o  mechanizmy oszczędzające wodę oraz energię, są wyznacznikiem nowoczesności, funkcjonalności i ekologiczności. Dzięki nim możliwe staje się oszczędzanie zasobów Ziemi. Nie tylko czynią życie bardziej komfortowym, ale także dbają o kondycję planety i każdego jej mieszkańca. Dlatego właśnie Komisja Organizacyjna Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie obdarzyła koncern ogromnym zaufaniem powierzając jej wyposażenie łazienkowych obiektów olimpijskich.

ROCA podejmując kolejne wyzwanie potwierdziła, iż zasługuje na miano światowego lidera i specjalisty w urządzaniu łazienki. Wraz z Javierem Mariscalem, liderem w dziedzinie kreatywnego designu, koncern stworzył unikatową, limitowaną serię umywalek o niepowtarzalnym stylu, inspirowaną Igrzyskami. Javier Mariscal zasłynął jako grafik i designer po projekcie Bar Cel Ona, promującym jego rodzinne miasto. Cały świat zna jego dwa sztandarowe projekty: maskotkę na Olimpiadę 1992 w Barcelonie, Cobi, oraz maskotkę na Expo 2000 w Hanowerze – Twipsy’ego. Projektant ten prostą, geometryczną ceramikę ROCA ozdobił oryginalnymi, zabawnymi rysunkami przedstawiającymi popularne konkurencje sportowe, zmieniając ją tym samym w prawdziwie olimpijskie mistrzostwo. Umywalki stały się areną rywalizacji, a woda wypływająca z baterii wydaje się błogosławieństwem dla atletów biorących udział w zawodach. Przynosi ukojenie po wyczerpującym wysiłku i orzeźwia zmęczonych sportowców.

Do stworzenia limitowanej, olimpijskiej kolekcji wykorzystano cztery popularne modele umywalek ROCA - okrągłą, owalną, prostokątną i kwadratową. Umywalki DIVERTA zaczarowano w kort tenisowy i boisko. Z zaciekawieniem i rozbawieniem przyglądamy się sportowym zmaganiom tenisistów i piłkarzy. Zabawnie wygląda także umywalka nablatowa BOL. Wydaje się, jakby w jej idealnie okrągłym wnętrzu narysowani maratończycy mieli zamiar biegać w nieskończoność. Natomiast płaskie dno umywalki HALL zaadoptowano w basen olimpijski, gdzie pływacy właśnie rozpoczęli wielki wyścig o medal.

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Zabawne ludziki, znak rozpoznawczy Mariscala, cechuje nowoczesność i  minimalistyczny styl doskonale prezentujący się we współczesnych łazienkach. Oryginalne rysunki limitowanych umywalek ROCA zadziwią nawet podczas zwykłego mycia rąk, wywołując szczery uśmiech na twarzach użytkowników i to nie tylko tych najmłodszych. Kto by przypuszczał, że zwykła umywalka może tak bardzo zmienić łazienkę, a jednocześnie rozbawić i sprawić, iż przez moment nabierzemy dystansu do otaczającego nas świata  – ot tak, po prostu.

 

Więce informacji na www.roca.pl

- inf.własna

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: