Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Sony prezentuje poradnik „Biegnij po formę”

2013-05-13

Sony we współpracy z trenerem biegania Jackiem Gardenerem przygotowało wideo-poradnik dla osób, które chcą zadbać o kondycję na wiosnę.

Badania pokazują, że Europejczycy chcą poświęcać coraz więcej czasu na ćwiczenia fizyczne. Nadchodzące tygodnie to niewątpliwie moment, w którym wiele osób zdecyduje się zadbać o swoją formę po wyjątkowo długim w tym roku zimowym letargu. Duża część z nich wybierze bieganie jako jedną z najpopularniejszych, a zarazem najbardziej poprawiających kondycję form aktywności fizycznej.

Sony przygotowało dla tych osób serię wideo-poradników „Biegnij po formę”, prezentujących podstawowe elementy treningu biegacza. Ekspertem prowadzącym cykl jest Jacek Gardener – maratończyk, były trener kadry juniorów w Pięcioboju Nowoczesnym, a obecnie trener amatorów. Każda z 5 części poradnika poświęcona jest innemu elementowi treningu. Pełen materiał prezentuje wiedzę, która jest niezbędna by odpowiednio przygotować się do startu w biegu długodystansowym.

Przyszli biegacze będą mogli dowiedzieć się np. jak powinna wyglądać dieta maratończyka, jak przeprowadzić optymalną rozgrzewkę, co wpływa na technikę biegu, a także jak urozmaicić trening poprzez ćwiczenia na basenie. W poradniku pokazane zostanie również, jaki wpływ na biegacza mają dodatkowe czynniki, jak np. muzyka słuchana podczas treningu – dzisiaj bardzo wiele osób ćwiczy ze słuchawkami na uszach. W kolejnych odcinkach zaprezentowany zostanie  nowy, wodoszczelny odtwarzacz Sony Walkman NWZ-W273, zaprojektowany specjalnie z myślą o osobach aktywnych.

„Coraz więcej Polaków biega dla przyjemności i zdrowia, co widać po liczbie osób startujących w biegach długodystansowych. Jednak wiele osób trenuje w sposób niezorganizowany. Aby treningi biegowe przynosiły rezultaty, muszą być realizowane według odpowiedniego programu, z zachowaniem właściwej diety. Jestem przekonany, że nasz wideo-poradnik okaże się pomocny dla wielu amatorów biegania i przyszłych maratończyków” – powiedział Jacek Gardener, ekspert z wideo-poradnika Sony. 

Pierwszy odcinek cyklu „Biegnij po formę” można oglądać pod adresem:
http://www.youtube.com/watch?v=6swhs_UX158

Filmy będą publikowane od dzisiaj przez najbliższe trzy tygodnie na oficjalnym kanale Sony Polska na YouTube. W pierwszym odcinku Jacek Gardener spotyka się z dietetyczką Jagodą Podkowską z Centrum Rehabilitacji Sportowej w Warszawie. Pani Jagoda przedstawia jak powinna wyglądać dieta przyszłego maratończyka i jakie składniki odżywcze są dla biegacza najważniejsze. Ekspert poddaje się także badaniu analizy składu ciała, dzięki któremu może sprawdzić wpływ stosowanej diety na swój organizm.

Najważniejsze informacje, których dowiadujemy się w pierwszym odcinku:
•    Elementy codziennej diety, o których powinien pamiętać biegacz to pokarmy bogate w tłuszcze, takie jak ryby, oleje naturalne, orzechy czy nasiona. Dzięki nim organizm będzie w stanie zapewnić odpowiednią energię podczas wysiłku.
•    W ciągu ostatnich dni przed biegiem długodystansowym zaleca się spożywanie produktów z wysoką zawartością węglowodanów, np. ryż, kasze i makarony.
•    Dzień przed startem sportowiec powinien szczególnie zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu pijąc duże ilości wody.
•    W dniu biegu najlepiej spożywać potrawy lekkostrawne, takie jak gotowany biały ryż, chude mięso, warzywa.
•    Uczestnik maratonu spala podczas biegu przeciętnie ok. 3000 kcal.
 
Cykl został przygotowany z okazji wprowadzenia na rynek nowego, wodoszczelnego odtwarzacza Sony Walkman NWZ-W273, który dzięki swojemu ergonomicznemu kształtowi oraz braku okablowania stanowi idealny produkt dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Odtwarzacz charakteryzuje się odpornością na wodę i pot, dzięki czemu można z niego korzystać przy pływaniu, intensywnym wysiłku i w deszczu.

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: