Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Trenuj mądrze z pulsometrem TIMEX

Zegarek z GPSem i pomiarem tętna to propozycja firmy Timex dla entuzjastów sportu. Najnowsze urządzenie sprawdza się podczas biegania, jazdy na rolkach czy Nordic Walking.

Pomiar tętna pozwala na efektywny trening, zwiększa wiedzę o możliwościach organizmu, ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej. Pomaga także w zaplanowaniu wysiłku w sposób, który nie zmęczy, a przyniesie satysfakcję i wymierną korzyść. - Pomiar pulsu to nieodłączna cecha świadomego treningu, w połączeniu z możliwościami technologii GPS daje pełen obraz naszych wyników. Przy pracach nad urządzeniem treningowym Ironman Run Trainer słuchaliśmy opinii klientów - multimedalistów zawodów triatlonowych Ironman oraz ambitnych biegaczy, który dzielili się z nami swoimi uwagami podczas Maratonu w Nowym Jorku, Londynie czy Warszawie. Potrzeba posiadania intuicyjnego i kompleksowego  monitora aktywności fizycznej jest uniwersalna i wierzymy, że   Ironman Run Trainer spełnia te założenia. – opowiada Bartosz Szlązkiewicz, Marketing Manager Timex Group Polska

–  Puls jest jednym z najprostszych i najbardziej obiektywnych mierników poziomu wysiłku fizycznego - dodaje fizjoterapeuta serwisu TrenujMądrze.pl. – To, czy w danej chwili pracujemy nad kondycją, spalamy zapasy tłuszczowe czy „zjadamy” mięśnie, zależy właśnie od częstości pracy serca i czasu trwania wysiłku. Dlatego tak ważny jest pomiar pulsu podczas treningu.

Odpowiedzią na trend świadomego treningu jest wywodzący się z elitarnej marki Ironman zegarek Timex Run Trainer. Urządzenie, składające się z zegarka i pasa do pomiaru pulsu, posiada następujące funkcje:
GPS pokazujący informacje już w trakcie ćwiczeń o szybkości poruszania się, przebytej trasie i wysokości. Pozwala także na śledzenie przebytych ścieżek po przyjściu do domu i wgraniu treningu do komputera. Zegarek jest również kompatybilny z czujnikiem kroków Foot Pod, przydatnym do mierzenia przebytego dystansu w budynkach, tunelach (tam, gdzie GPS „nie złapie” sygnału).

Pulsometr pozwalający monitorować ilość uderzeń serca na minutę.
Timery interwałowe posiadające wyznaczone dla danego stopnia trudności wysiłku przedziały tętna.  Funkcja ta pozwala zaplanować trening w taki sposób, by aktywność odbywała się w bezpiecznej dla organizmu, tlenowej strefie (granicę strefy wyznacza efekt różnicy „220 minus wiek biegacza”). Przykładem może być 40 letnia kobieta, której tętno maksymalne podczas treningu nie powinno przekraczać 180 uderzeń na minutę. Funkcja ta ułatwia zaprogramowanie wysiłku w taki sposób, by zoptymalizować zmęczenie i ułatwić osiągnięcie celu treningowego.

Alarmy hydracyjne, pamiętające za biegacza o odpowiednim nawodnieniu organizmu podczas wysiłku.

Funkcja Target Time Indicator pozwalająca utrzymać biegacza w założonym tempie treningu – sygnałem dźwiękowym informuje o konieczności zwolnienia bądź wzmożenia aktywności.

Timex Ironman Run Trainer jest kompatybilny z komputerem, a wszystkie ustawienia dostępne są z poziomu klawiatury. Zegarek posiada 8 godzinny akumulator oraz odznacza się wodoszczelnością do poziomu 50 metrów. Model charakteryzuje duży, przejrzysty wyświetlacz z trzema lub czterema liniami wyświetlania, co ułatwia odczytywanie informacji podczas treningu. Zegarek odznacza się pamięcią 15 treningów i podświetleniem tarczy Indiglo.
Zegarki dostępne są w punktach sprzedaży Timex w całej Polsce oraz w sklepie internetowym www.timex.pl/.

Cena: 1099 PLN z pasem HRM

Informacje o zegarkach sportowych Timex Ironman:

Timex ma unikalne doświadczenie w tworzeniu innowacyjnych, zaawansowanych technologicznie  i solidnych zegarków dla sportowców. Pierwszą licencję na markę Ironman Timex uzyskał już w 1986 roku. W świecie międzynarodowego sportu swoją pozycję, innowacyjność i klasę marka Timex Ironman zawdzięcza kolekcji elitarnych monitorów treningu i wielofunkcyjnych zegarków zachęcających do aktywnego stylu życia. Zegarki Timex Ironman noszą sportowcy z całego świata. Od roku 2005 Timex jest Oficjalnym Sponsorem Pomiaru Czasu Maratonu Warszawskiego. Timex od ponad 10 lat jest też jednym z głównych sponsorów maratonu w Londynie oraz maratonu w Nowym Jorku (od 2008 r.). Firma wspiera również zawody triathlonowe Ironman, rozgrywane na pięciu kontynentach. W 2009 Timex rozpoczął też 15-letnią współpracę z New York Giants – kompleks treningowy zespołu nosi nazwę Timex Performance Center.

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: