Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Kolagen - pancerz przeciwsłoneczny

2010-06-28

Słońce przygrzewa, a my myślimy o wakacyjnym wyjeździe. To naturalne, podobnie jak przekonanie, że z wakacji wrócimy z piękną opalenizną. Kładziemy się na gorącym piasku, zamykamy oczy i relaksujemy. Poddajemy się przenikającemu uczuciu ciepła. Poza opalenizną słońce może obdarować nas jednak czymś, czego się nie spodziewamy.

 

 

 

Skąd te plamy ? 

 

W wystawionej na promieniowanie skórze uruchamia się mechanizm obronny przed promieniami ultrafioletowymi (UVA, UVB). Przed ich niepożądanym wpływem chroni ją warstwa rogowa naskórka i płaszcz wolno lipidowy. Skóra wytwarza wtedy barwnik: melaninę, która pochłania i rozprasza promienie słoneczne. Zdarza się, że część melanocytów produkujących ochronny barwnik wytwarza go za dużo. Wtedy rozkłada się on nierównomiernie i przenika do skóry właściwej. I.. powstają przebarwienia, które nie dodają nam urody i mogą być niebezpieczne.

 

Mechanizm obronny nie jest doskonały, jego działanie ma pewne granice. Po bardzo długim przebywaniu na słońcu zniszczeniu ulega kolagen, czyli tkanka łączna w skórze. Rozciągają się naczynia krwionośne i na ciele pojawiają się oparzenia lub też właśnie nieestetyczne przebarwienia. Nasz organizm nie jest już w stanie sam się odbudować. Skóra staje się mniej elastyczna, a naskórek wysuszony i szorstki.

 

Promienie UVB i jeszcze groźniejsze promienie UVA odpowiedzialne są za zaburzenia pigmentacji, przedwczesne starzenie skóry (fotoaging), a nawet rozwój zmian nowotworowych. Intensywna ekspozycja na działanie promieni UVA, które wnikają głębiej i docierają do warstwy skóry właściwej powoduje uszkadzanie włókien kolagenowych. Efektem są też pojawiające się na powierzchni skóry piegi, odbarwienia i widoczne rozszerzone naczynia krwionośne. 

 

Lepiej zapobiegać…

 

Poza kosmetykami ochronnymi do twarzy i ciała zawierającymi filtry UV, okularami i letnim nakryciem głowy do wakacyjnej torby powinniśmy włożyć jeszcze tabletki z naturalnym kolagenem, który ma właściwości antyoksydantu. W dystrybucji Noble Health ( www.noblehealth.com ) dostępny jest już na naszym rynku Collagen By-Health, który neutralizuje skutki działania wolnych rodników, odgrywających główną rolę w procesie starzenia się skóry. Te silnie reaktywne cząsteczki z niesparowanymi elektronami, powstają w skórze i niszczą strukturę naszych komórek: DNA, białka i błony komórkowe.

 

Poza dwoma typami kolagenu tabletki zawierają też cenne dla kondycji skóry witaminy C i E oraz wyciąg z winogron. Regularne przyjmowanie suplementu, najlepiej już na kilka tygodni przed wyjazdem, pozwoli zabezpieczyć naszą skórę od wewnątrz. Stosowanie kremów z faktorami UV zabezpieczy ją bowiem tylko na powierzchni.

 

Na ryzyko wystąpienia plam na skórze szczególnie narażone są osoby, które przebywają na słońcu w trakcie kuracji hormonalnej lub antybiotykowej. Kobiety w ciąży i w okresie menopauzy. Osoby używające perfum, wód toaletowych z alkoholem i olejków zapachowych podczas opalania. W tym czasie lepiej też odłożyć kosmetyki z witaminą A i jej pochodnymi, oraz działające złuszczająco specyfiki z kwasami owocowymi.

 

o Noble Health

 

Firma Noble Health Sp. z o.o. jest wyłącznym i autoryzowanym dystrybutorem firmy By-health, której produkty służące ochronie zdrowia i urody biją rekordy popularności w Europie i USA. Głównym dostawcą surowców do ich produkcji jest firma Rousellot - potentat na rynku spożywczym, ceniony na świecie za przełomowe osiągnięcia i innowacyjność. Wszystkie produkty By-health posiadają międzynarodowe certyfikaty GMP i FDA oraz uzyskały pozytywną opinię GIS.

- Noble Health

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: