Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Tabletka kolagenu magazynuje młodość w skórze

2010-05-25

Suplementy diety zawierające kolagen wypierają dziś dostępne na rynku kremy, sera i balsamy, które go dostarczają. Działanie powierzchniowe to za mało, aby odbudować strukturę skóry, która z upływem lat traci to białko.

 

 

Kolagen jako główne tworzywo tkanki łącznej, odpowiada za sprężystość skóry. Można go teraz produkować z naturalnych składników. Kolagen pozyskiwany od ssaków zastępowany jest obecnie przez biologicznie czynny tzw. kolagen morski pochodzący od ryb słodkowodnych. Związek wytwarzany jest w trakcie delikatnego procesu ekstrakcji i zachowuje swoją naturalną strukturę potrójnej helisy. Dlatego nasz organizm może go tym skuteczniej przyswoić. Dodatkowo jest też hipoalergiczny. Morski kolagen, dostępny m.in. w tabletkach Collagen firmy By–Health, których wyłącznym dystrybutorem jest Noble Health, stymuluje w skórze syntezę białka dwóch typów. Działanie czystego kolagenu wzmacnia w nim dodatkowo witamina C i E oraz wyciąg z winogron. Zadaniem preparatu jest odbudowanie skóry od wewnątrz, aby zapobiec efektom jej starzenia

 

Krem kontra tabletka kolagenu

 
Przesłanki szybko rozwijającej się dziedziny medycyny, skupionej na zwalczaniu efektów starzenia, mówią o ograniczonym działaniu kremów. Przyczyna jest prosta. Kosmetyki nie przeciwdziałają utracie zdolności naturalnej odbudowy kolagenu w skórze po 25 roku życia. Pracują tylko na powierzchni skóry, której potrzebna jest stymulacja produkcji białka we wszystkich jej komórkach. Do walki o odbudowę struktury skóry wkroczyły więc nutrikosmetyki – suplementy diety, które przyspieszają syntezę białka. Wklepywanie nawet najdroższych kremów na niewiele się zda, jeśli naszej skórze brakuje budulca – kolagenu. 

 
Jednym ze sposobów na przywrócenie skórze młodości są zabiegi wstrzykiwania kolagenu, jednak to metoda kosztowna i niosąca niebezpieczeństwo wywołania niepożądanych zmian. Skuteczną metodą na dostarczenie białka skórze są stosowane coraz powszechniej suplementy diety. Zamknięty w tabletce kolagen typu I i III jest związkiem, który w naszej skórze odpowiada za zabliźnianie się ran, oraz za jej zagęszczenie i odnowę, a tym samym za stopień elastyczności i nawilżenia. Ponieważ po 40 roku życia jego niedobory występują już w naszym organizmie na stałe, bo synteza kolagenu nie równoważy procesu degradacyjnego, musimy sami dostarczyć do organizmowi. Kolagen pozyskiwany z ryb jest związkiem czynnym. Jego cząsteczki są mniejsze niż kolagenu pochodzenia zwierzęcego, dlatego jeszcze szybciej przedostają się do naszej skóry i odbudowują ją. Tego właśnie nie gwarantuje nam żadne serum, czy balsam z zawartością kolagenu, które działają tylko na komórki skóry na jej powierzchni.

 

o Noble Health

 

Firma Noble Health Sp. z o.o. jest wyłącznym i autoryzowanym dystrybutorem firmy By-health, której produkty służące ochronie zdrowia i urody biją rekordy popularności w Europie i USA. Głównym dostawcą surowców do ich produkcji jest firma Rousellot - potentat na rynku spożywczym, ceniony na świecie za przełomowe osiągnięcia i innowacyjność. Wszystkie produkty By-health posiadają międzynarodowe certyfikaty GMP i FDA oraz uzyskały pozytywną opinię GIS.

- Noble Health

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: