Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

adidas prezentuje najlżejsze buty w historii

2010-05-13

Firma adidas z dumą zaprezentowała najlżejsze buty w historii futbolu, adidas adiZero. Rewolucyjny model to połączenie najniższej wagi, 165 gramów, i najnowocześniejszej technologii. Te cechy czynią nowy produkt firmy najlżejszymi i najszybszymi butami, które kiedykolwiek zostały wyprodukowane.

 

Lionel Messi będzie pierwszym zawodnikiem, który założy je podczas Mistrzostwa Świata 2010 w stworzonej specjalnie dla niego wersji kolorystycznej.  Zdobywca trofeum FIFA dla najlepszego gracza na świecie mówi „Jestem zaskoczony jak lekkie są nowe buty z serii F50. Prawie w ogóle ich nie czuję. Szybkość na boisku jest naprawdę istotna. Noszenie najlżejszych butów świata na pewno sprawi, że będę jeszcze szybszy i bardziej skuteczny podczas najważniejszych gier w roku!"

 

Szybkość odgrywa znaczącą rolę we współczesnym futbolu, kiedy milimetry i ułamki sekund przesądzają o sukcesie lub porażce.  W odpowiedzi adidas przekształcił kultowy model F50 w najlżejsze buty, jakie kiedykolwiek zostały stworzone przez firmę.

 

Aubrey Dolan, Senior Product Manager adidas Football komentuje "Gracze tacy jak Lionel Messi cały czas mówili nam, że potrzebują butów, dzięki którym będą szybsi. Zawodnicy chcą być zawsze pierwsi przy piłce, dlatego zdecydowaliśmy, że najlepszą drogą do zaspokojenia ich potrzeb będzie najlżejszy produkt, który pozwoli na grę na najwyższym poziomie".

 

Model F50 adiZero będzie noszony przez piłkarzy podczas Mistrzostw Świata 2010. Buty w kolorze fioletu połączonego z elementami białymi będą noszone wyłącznie przez Lionela Messiego. Słoneczną wersję kolorystyczną z czarnymi i złotymi detalami założą Steven Pienaar (South Africa), Jozy Altidore (U.S.A), Shunsake Nakamura (Japan), Salomon Kalou (Ivory Coast), Arjen Robben (Holland) i Lukas Podolski (Germany). Natomiast David Villa (Spain), Samir Nasri (France), Jermain Defoe (England) i Johan Vonlanthen (Switzerland) będą nosić czarną i słoneczną. W Polsce buty będą dostępne od 24 maja 2010 we wszystkich autoryzowanych salonach adidas Sport Performance oraz GO Sport. Ich cena to 849 PLN.

 

Jak to działa?

Model F50 adiZero został zrewolucjonizowany przez zastosowanie najlżejszych materiałów i wiodących technologii. Wszystko w celu osiągnięcia najniższej wagi 165 gramów (waga butów w brytyjskim rozmiarze 8,5). Aby otrzymać tę wagę docelową, w bucie znajduje się specjalna szersza wkładka i pięta, które zapewniają optymalne rozłożenie siły - co jest niezbędne w produktach o niskiej wadze.

 

Eleganckie, nowe pokrycie SprintSkin zostało stworzone przy użyciu pojedynczej  syntetycznej warstwy mikrofibry poliuretanu (PU). Zmniejsza to całkowitą wagę i zapewnia idealne dopasowanie buta, który staje się drugą skórą, zwiększając poczucie komfortu. W F50 adiZero zastosowano asymetryczne sznurowania, dzięki którym kontakt z piłką jest precyzyjny. Perforowana wkładka Ultra Ligot służy zmniejszeniu wagi i zwiększeniu szybkości.

 

Nowości innowacyjne uzupełnia wyjątkowa podeszwa Sprint Frame, która dzięki trójwymiarowym połączeniom zapewnia stabilność i wzmocnienie śródstopia. Czerpiąc inspirację z butów sprinterów, podeszwa posiada rewolucyjne korki, które zapewniają maksymalne przyśpieszenie i optymalną podporę podczas ruchów bocznych i środkowych. W piłkę gra się nie tylkow wyprostowanej pozycji.

 

Aby zwiększyć stabilność gracza, warstwa zewnętrzna posiada wewnętrzną sieć Thermo poliuretanowych (TPU) zespołów oraz pojedyncze wsparcia TPU z tyłu. Pomaga to w osiągnięciu stabilnej pozycji i wspiera podczas ruchów bocznych oraz środkowych równocześnie zachowując elegancki, stylowy, kultowy i charakterystyczny wygląd.

- media.netpr.p

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: