Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Czas sięgać wyżej – nowe oblicze przygody z Timex Expedition WS4

2009-06-23

Timex proponuje innowacyjne podejście do zegarków na wyprawy. Nowy model z kolekcji Timex Expedition ma niepowtarzalny wygląd i wyposażony jest w cyfrowy kompas, wysokościomierz, barometr i termometr. Zarówno miłośnik weekendowych czy wakacyjnych wędrówek,  jak i profesjonalny alpinista, odnajdzie w WS4 wytrawnego towarzysza.

 

Timex Expedition WS4 ma panoramiczny wyświetlacz, który – oprócz czasu – pokazuje cztery kluczowe dla wyprawy parametry: położenie geograficzne, wysokość n.p.m., ciśnienie atmosferyczne i temperaturę. Zegarek pomaga w nawigacji w dowolnym terenie i w każdych warunkach, a ponadto przewiduje pogodę, zapowiadając zbliżające się burze albo przejaśnienia. Chronograf, alarm i timer to kolejne pożyteczne funkcje WS4.


– Timex Expedition WS4 to świeża propozycja na tle tradycyjnych zegarków na wyprawy. Obok unikalnej stylistyki zegarek wyróżnia wysokiej klasy technologia, tak ceniona przez miłośników przygody – mówi Anna Borg, dyrektor zarządzający Timex Group Polska.

 

Kolekcję WS4 zaprojektowano we współpracy inżynierów Timex z Conradem Ankerem, amerykańskim alpinistą, ambasadorem marki Timex Expedition. Zegarek przeszedł „chrzest bojowy” podczas ekstremalnej wspinaczki Ankera w regionie Garhwal w Himalajach. – WS4 wielokrotnie ostrzegał nas przed burzami śnieżnymi, mogliśmy więc się przed nimi zabezpieczyć. Na Dachu Świata zegarek sprawował się bez zarzutu – opowiada Conrad.

 

Wysokościomierz pozwala śledzić wysokość n.p.m. w zakresie od -399 do 8 997 metrów. Na wykresie pokazuje wzniesienia i spadki terenu. Ustawienie docelowej wysokości oraz alarm wysokości pomagają przygotowywać cele wspinaczki i ostrzegają o przekroczeniu zakładanej granicy.

 

Barometr wskazuje ciśnienie na aktualnej wysokości oraz ciśnienie na poziomie morza. Zmiany ciśnienia pokazane są w formie graficznej. Kompas można kalibrować, co gwarantuje dokładne wskazania, niezależnie od położenia geograficznego.

 

Oprawa zegarka zbudowana jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej i obudowa waży niewiele. Timex Expedition WS4 łączy więc w sobie lekkość  i wytrzymałość. Zegarek jest wodoodporny do 50 metrów, co pozwala bez obaw pokonywać trasę w deszczu i śniegu czy przeprawiać się przez rzekę. Wygodny, gumowy pasek również jest odporny na wilgoć.

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: