Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

METAL TWISTED G-SHOCK EXCLUSIVE - Wyższy poziom siły, wytrzymałości i piękna

2016-02-19

Rok 1999 to debiutu kolekcji MT-G na świecie. Od tego momentu inżynierowie marki skrupulatnie pracują nad udoskonalaniem funkcjonalności linii, tym samym potwierdzając, że dla nich wyzwania nigdy się nie kończą. Nowe dzieło japońskiej sztuki zegarmistrzowskiej to perfekcyjne skorelowanie siły, wytrzymałości i piękna, które cechują każdy z prezentowanych 4 modeli MT-G.

G-SHOCK MTG-G1000 są wyposażone w pierwszy na świecie system GPS HYBRID WAVECEPTOR sterowany falami radiowymi i ładowany baterią słoneczną. Zawsze i wszędzie, w każdym miejscu na Ziemi MT-G wskaże dokładną i aktualną godzinę. Wszystko dzięki połączeniu dwóch uzupełniających się systemów – GPS i Waveceptor.

Jeśli zegarek jest poza zasięgiem naziemnych fal radiowych łączy się z satelitami krążącymi wokół planety. I nie ważne w jakim miejscu się znajdujemy – czy w budynku, czy też w obszarze gęsto zaludnionym. MT-G szybko i bez oporu zsynchronizuje się z odpowiednimi falami, aby precyzyjnie ustawić właściwy czas. Na tarczy zegarków umieszczono podwójny wyświetlacz World Time, który pokazuje godziny w dwóch wybranych miastach jednocześnie. Nie byłoby w tym nic nowego i nadzwyczajnego, gdyby nie opatentowany przez CASIO mechanizm Dual Coil odpowiedzialny za napędzanie wskazówki na wspomnianym wyświetlaczu w pozycji godziny 6. To dwurdzeniowy mechanizm o wysokim momencie obrotowym, który pozwala na bardzo szybki obrót wskazówek, dzięki czemu czasy miast pokazywane są w szybszym tempie. Aby polepszyć pracę również pozostałych wskazówek – godzinową, minutową i sekundową wykonano z włókna węglowego o niskim ciężarze właściwym, co znacznie wypływa na podniesienie szybkości ich działania. Na straży niezawodności działania zegarków MT-G stoi także konstrukcja Triple G Resist. Zaprojektowana tak, aby wytrzymywać wszelkie wstrząsy, siły i wibracje odśrodkowe oraz trzy podstawowe rodzaje przyspieszenia ziemskiego bez najmniejszych oporów. Dodatkowo przed wstrząsami G-SHOCK MT-G chroni system Core Guard. To metalowa rama utworzona przez połączenie bezela i dekla za pomocą czterech rurek ze stali nierdzewnej. Koperta z żywicy umieszona jest wewnątrz ramy, tak aby chronić moduł przed bezpośrednimi wstrząsami. Co więcej, pomiędzy bezelem a kopertą umieszony jest amortyzaotr - także z żywicy, dzięki czemu całość daje efekt zawieszenia i łagodzi oddziaływanie wstrząsów.

Wszystkie te zabiegi oraz dbałość o najmniejsze detale konstrukcji zostały dopieszczone tak, aby każda funkcja kolekcji MT-G działała perfekcyjnie nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. To sprawia, że projekt jest wyjątkowy i ekskluzywny, a o jego ekskluzywności świadczy również nienaganny i dopracowany do granic wygląd zewnętrzny obdarzony funkcjonalnym pięknem. Zegarki wykonane są z wysokiej jakości stali szlachetnej polerowanej metodą zwaną Sallaz. Metoda uznawana jest za szczyt techniki polerowania, a wykorzystanie jej w wybranych miejscach bezela i bransolety daje olśniewający i bardzo elegancki efekt. Na podniesienie poziomu wyrafinowania wpłynęła również warstwowa kompozycja bransolety. Połączono w niej lekkie, ale trwałe części z żywicy z elementami metalowymi, co pozwoliło nie tylko na uzyskanie bardziej wysublimowanego designu, ale również obniżyło wagę bransolety. Przysłowiową wisienką na torcie nowej kolekcji MT-G jest szafirowe szło oraz budowa i wygląd przycisków koronki. Boczne przyciski zostały wykute technologią 3D, a koronkę wykonano z kompozytu zawierającego metal i żywice, co pogłębia obraz solidnego i stabilnego wykończenia.

Kolekcja zegarków G-SHOCK MT-G jest dedykowana aktywnemu, odważnemu i żadnemu przygód mężczyźnie, dorastającemu z klasycznym zegarkiem G-SHOCK na nadgarstku, który z biegiem lat redefiniował swój styl w kierunku bardziej eleganckiego i profesjonalnego wyglądu na miarę prezentowanej kolekcji.

Specyfikacja techniczna kolekcji G-SHOCK MTG:
- wodoszczelność 200m
- zasilanie słoneczne
- sterowanie przez GPS
- sterowanie radiowe Waveceptor
- konstrukcja Triple G Resist
- Smart Access
- podświetlenie LED
- czas światowy
- wskaźnik daty i dnia tygodnia
- stoper, timer
- alarm dzienny
- tryb samolotowy
- szafirowe szkło
- wskazówki z włókna węglowego
- opatentowany przez Casio mechanizm Dual Coil
- polerowanie metodą Sallaz.

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: