Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Warto wiedzieć

Precor AMT w oczach Ueli Schweize

2010-03-23

Autor: JJ, źródło: informacja własna

 Ueli Schwieze, urodzony w 1952, kwalifikowany instruktor fitnessu, przedsiębiorca działający w sektorze zdrowotnym.

 

W 1974 ukończył Szwajcarski Państwowy Instytut Technologii (SFIT) w Zurychu za specjalnością Sport.

 

Dr Benno Nigg, czołowa postać Biomechanicznego Instytutu i dyrektor słynnego laboratorium Ludzkiej Rozrywki w Calgary, Kanada. Jego specjalnością stały się badania nad ludzkim ruchem, które połączone z psychologią, filozofią, etyką i metodami treningowymi wywarły na nim olbrzymi wpływ.

 

Młody instruktor narciarstwa, windsurfingu, żeglarstwa, tenisa i fitnessu, po prostu cieszył się aktywnością sportową i naturą. Metody naukowe oraz dokładna analiza modeli tych dyscyplin zafascynowała go równie bardzo. Skupił się głównie na dyscyplinach wytrzymałościowych. Uprawianie, zrozumienie, analizowanie tych dyscyplin było zawsze jego pasją.

 

W 1980 został zatrudniony jako dyrektor największego i najpiękniejszego europejskiego centrum fitness w Zurychu. Założył własną firmę zajmującą się projektowaniem i rozwijaniem centrów fitness. Wykorzystując nadarzającą się sytuację przekształcił centrum treningowe w diagnostyczny departament medycyny sportowej w St. Moritz.

 

Od 2005 roku zajmuje się badaniami, pisaniem prac naukowych, prowadzeniem wykładów.

 

Wrażenia obiektywne
Podczas przeglądu staraliśmy się poddać ocenie AMT firmy Precor. Dane, fakty, pomiary i analizy wideo miały na celu osiągnięcie jak najwyższego poziomu obiektywizmu pod kątem użytkownika i operatora klubu fitness. AMT osiąga bardzo wysokie oceny.

 

Wrażenia subiektywne
Maszyna treningowa musi jednocześnie być oceniona zarówno za pierwsze wrażenie jaki robi na użytkowniku, jak i wrażenie w dłuższej perspektywie czasu. Reakcja klienta zarówno świadoma jak i podświadoma w decydujący sposób decyduje o sukcesie maszyny jak i klubu fitness jako całości.
Fakty zachęcają do próby. Emocje powodują, że klient wraca do klubu i są czynnikiem zwiększającym motywacje do regularnych ćwiczeń. Ciągle zmieniająca się długość kroku i tempo w AMT, które w płynny sposób dostosowuje się do ciała ćwiczącego jest niesamowite. Zmiany są delikatne dając poczucie wygody. Ilość wariantów jest niezliczona. Zabawa motywuje do wysiłku i skraca poczucie długości trwania ćwiczeń.
Jedyną wadą AMT jest możliwość nieporadzenia sobie z minimalnym obciążeniem klientów z nadwagą i niskim poziomem sprawności. Przeciążenie może spowodować stres u ćwiczących.

 

Cardio Test
Od stycznia 2006 roku na zlecenie Fitness Tribune prowadzone są badania profesjonalnych urządzeń wszystkich typów, w szczególności stosowanych do treningu sportowego, fitness i rehabilitacji. Od stycznia 2008 roku Laboratorium dr Schweizera miało również testować urządzenia cardio w imieniu Fitness Tribune.

 

Przemysł fitness oczywiście prowadził analogiczne badanie w przeszłości. Ograniczyły się one jednak do czytania broszur i porównywania danych technicznych. Oczekiwano prawdziwego porównania opartego na bezstronnych ocenach i krytycznej ocenie.

 

Wymagania generowały dwa problemy. Pierwszy, zestawienie oznaczało, że będą również przegrani, co mogło spowodować stratę potencjalnych reklamodawców. Drugi, to znalezienie bezstronnej firmy o wysokiej reputacji, zatrudniającej ekspertów o zróżnicowanych specjalizacjach.

 

Byliśmy wysoce usatysfakcjonowani powierzając tę rolę wykwalifikowanemu instruktorowi sportu i ekspertowi w testowaniu profesjonalnych urządzeń, Ueli Szhweizerowi. Jego osoba kojarzy się z olbrzymią wiedzą i doświadczeniem w testowaniu urządzeń cardio.

 

Fascynacja wytrzymałością
Poprzez łąki, pola, lasy, przez strumienie, rzeki, jeziora, pod wzniesienia i góry – chodzenie, bieganie, wspinanie, ściganie, górską jazdę, narciarstwo, łyżwiarstwo, to świat Ueli Schweizera. Przede wszystkim przygoda i radość, nie ambicje i rywalizacja. Dla niego wytrzymałość w każdej formie i jako inspiracja czerpania z natury była zawsze impulsem do badań naukowych w celu zaspokojenia ciekawości. Biomechanika ludzkiego chodu, analiza układu nerwowo-mięśniowego podczas chodu i biegu, zapotrzebowanie energetyczne mięśni, kontrola treningu, pozytywny wpływ treningu na ciało, zgubne skutki przetrenowania. Wszystkie te zagadnienia fascynują go od lat.

 

 

Profil firmy Precor, Amer Sports

 


Historia firmy 1980 Projektant David Smith zakłada firmę Precor


1990 Utworzenie Działu Produktów Komercyjnych
1993 Otwarcie przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii
1995 Wprowadzenie na rynek maszyny eliptycznej EFX 544, pierwszej na świecie maszyny z ruchem eliptycznym
2002 Przejęcie przez grupę Amer Sports – lidera producentów sprzętu sportowego zrzeszającego marki: Atomic, Wilson, Salomon i Suunto
2007 Wprowadzenie na rynek AMT, pierwszej maszyny adaptującej się do ruchu ćwiczącego
Dzisiaj Precor jest liderem rynku fitness, działającym w ponad 100 krajach na całym świecie.
Centrala Centrala znajduje się w Woodinville koło Seattle w USA
Fabryki Urządzenia cardio w Woodinville, WA, USA
Urządzenia siłowe w Valencii, CA, USA
Linie komercyjne Experience Lines


Okres ten może być przedłużony.
Certyfikaty Urządzenia cardio: FCC, ETL, CE, EN 957
Urządzenia siłowe: EN 957
Dostawa Urządzenia zapakowane na paletach.
Dostawa bezpośrednio do klienta.
Czas oczekiwania Sprzęt cardio: 1-6 tygodni
Sprzet siłowy: 12 tygodni


Pionierska praca
Na początku lat 80tych jako sprzedawca używanego treningowego sprzętu David i Gym 80 na terenie Szwajcarii, Ueli Schweizer był niezadowolony, że sprzęt cardio nie jest łatwo dostępny w większości klubów. Rozpoczął poszukiwanie profesjonalnego sprzętu cardio z przeznaczeniem klubowym. Ku swojemu zaskoczeniu odkrył dwie marki: Dynavit - rowery oraz Woodway – bieżnie. Dwa produkty, które bezkompromisowo kładły nacisk na inteligentny, indywidualny trening i komfort ćwiczącego.

 

Pod kątem technologicznym rowery stacjonarne Dynavit 30 lat temu prezentowały wyższy standard  niż porównywalne produkty w tamtym okresie. Niestety, przy codziennym użytkowaniu, wylewaniu siódmych potów, nie były w stanie sprostać wymaganiom klubów. Ze względu na zbyt niską odporność użytych w produkcji materiałów psuły się zbyt często. Pozostawało wiele pytań i problemów, których rozwiązanie możliwe było jedynie za pomocą nowych technologii gwarantujących wyższą jakość urządzeń cardio.

 

Bieżnie Woodway posiadały unikalny system T-slat zaprojektowany, aby jak najbardizej przybliżyć wrażnie z biegu do naturalnego. Analizując ten system i porównując rozwiązania w bieżniach różnych producentów Ueli Schweizer zebrał olbrzymią wiedzę na temat technologii budowy tych urządzeń. Niestety oba te produkty zniknęły z rynku, prawdopodobnie na skutek słabego zarządzania marką.

 

Czasu obecne
Poprzez ostatnie lata wiele różnych maszyn wzbogaciło ofertę klubów. Wioślarze, steppery, maszyny eliptyczne oraz wiele egzotycznych wynalazków.

 

Nieodmiennie biomechanika i efektywność, przyjazność klientowi i oprogramowanie, serwis i utrzymanie maszyn były priorytetowe.

 

Wykorzystując swoje urozmaicone doświadczenia i spojrzenie z kilku płaszczyzn, wyodrębnił cechy jakie powinno posiadać każde urządzenie cardio. Precyzja i powtarzalność obciążenia, programy do testów i treningu, które dodają satysfakcji, będąc jednocześnie oparte o zasady nauki. Różnego rodzaju testy stawiają różnorodne wymagania przed sprzętem cardio.

 

Naturalna siła
Dla Schwinna stworzył rewolucyjny trening oparty na naturalnej sile oparty na specjalnej maszynie. Z Davidem zaangażował się od samego początku w opracowanie programów treningowych i technologii excenter. Dla Springboost, projektanta obuwia, zaangażował się w publikacje naukowe. Ueli Schweizer jest znany jako: atleta, odkrywca, producent, mechanik, handlowiec, manager klubu, publicysta i naukowiec.

 

Test Schweizera
Przez ostatnie 3 lata we własnym laboratorium Ueli Schweizer nie tylko przeprowadzał szereg badań analizując chodzących i biegających ludzi, również testował urządzenia treningowe. Zawsze pod kątem osoby ćwiczącej. Różnorodność, indywidoalność, zakres różnorodnych potrzeb i oczekiwań.

 

Ale również testował maszyny pod kątem właściciela klubu. Ponieważ dobre urządzenie musi satysfakcjonować nie tylko klienta, ale właściciela jako jego inwestycja na lata.

 

Od kiedy urządzenia cardio są jego specjalnością i ulubioną tematyką, stał się krytykiem z otwartym umysłem, zawsze szukającym lepszego rozwiązania.

wróć

Archiwum
Dodaj komentarz