Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Kalendarium

Finał Timex Cup

24-02-2009

Zimowa edycja TIMEX CUP dobiega końca. Już w sobotę wielki finał biegów przełajowych po plaży w Sopocie – Timex Cup ,organizowany przez miejscowy MOSiR.

 

Finałowa rozgrywka rozpoczyna się o godzinie 11:00. Zapisy odbywają się godzinę wcześniej przy klubie „Czarna Perła” (wejście na plaże nr 19).

 

Timex, podobnie jak w poprzednich latach, wspiera sopocką imprezę. – Zimowa odsłona Timex Cup jest wyjątkową imprezą. Pokazuje, że nawet o tej porze roku możemy być aktywni i dbać o kondycję – mówi Anna Borg, dyrektor generalny Timex Group Polska – A przede wszystkim podczas Timex Cup można  się po prostu dobrze bawić – dodaje.

 

Profesjonalnych biegaczy oraz wszystkich miłośników biegania, a także tych, którzy chcą aktywnie spędzić, czas zapraszamy do udziału w zawodach lub dopingowania uczestników. Bieganie na świeżym powietrzu jest ciekawą propozycją wypoczynku podczas zimowych dni. Długość trasy biegowej jest zróżnicowana ze względu na wiek i płeć zawodników. Dzieci mają do pokonania dystans 400 metrów, a mężczyźni w kategorii Open – 8 km.

 

W tym sezonie odbyły się już dwie tury zawodów –  13 grudnia oraz 10 stycznia. W pierwszym I biegu o Grand Prix Sopotu z tegorocznego cyklu Timex Cup w kategorii Open Kobiet zwyciężyła Dominika Nowakowska (Smętowo Graniczne), a wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Radosław Dudycz (Enervit Team Polska). W kategorii mężczyzn 1992 -90 wygrał Marek Kowalski (SKLA Sopot). II bieg przełajowy okazał się szczęśliwy dla Kamili Pobłockiej (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) w kategorii Open Kobiet oraz ponownie dla Radosława Dudycza w kategorii Open Mężczyzn. Damian Zagulak (GKS Hryn-Bud Lębork) uzyskał najlepszy wynik wśród mężczyzn z roczników 1990-92.

 

Kto zwycięży w całym cyklu? Odpowiedź poznamy już w najbliższą sobotę.

 

Timex Cup odbywa się nieprzerwanie od 2003 roku. Impreza ma dwie edycje, zimową - biegową oraz letnią, podczas której pływacy z całej Polski rywalizują na trasie przy sopockim molo.

wróć