Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

W Warszawie dzieci pobiegną z gwiazdami

2017-06-06

Już w czwartek 8 czerwca na stadionie AWF-u przy ul. Marymonckiej 34 w Warszawie odbędzie się Kubuś Waterrr Run, wyjątkowa impreza sportowa dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI. Aktywnym dzieciom będą towarzyszyć gwiazdy sportu, m.in.: Sebastian Chmara, Paweł Januszewski, Paweł Korzeniowski oraz Krzysztof Kosedowski.

Warszawa jest drugim przystankiem na trasie siódmej już edycji cyklu Kubuś Waterrr Run. Dwa dni wcześniej do aktywnej zabawy zostaną zaproszeni uczniowie ze Szczecina. Przed wakacjami Waterrr Run zawita jeszcze do Krakowa (20.06) i Bielska-Białej (22.06), a już we wrześniu odbędą się imprezy w Łodzi (12.09) oraz Bydgoszczy (19.09).

Każdy Waterrr Run rozpoczyna się od biegu integracyjnego, w którym biorą udział wszyscy uczestnicy wydarzenia - uczniowie, rodzice oraz nauczyciele. To rozgrywane na dystansie około kilometra zawody, w których nie mierzy się czasu, każdy jest zwycięzcą, a na czele stawki biegną i dyktują tempo zaproszone gwiazdy sportu. W Warszawie będą to m.in. Paweł Januszewski (biegi na 400 metrów przez płotki) i Sebastian Chmara (siedmiobój), którzy zdobywali dla Polski medale najważniejszych imprez lekkoatletycznych. Razem z nimi pobiegną też były mistrz świata i Europy w pływaniu Paweł Korzeniowski oraz Krzysztof Kosedowski, brązowy medalista igrzysk olimpijskich w 1980 roku w Moskwie. Wszystkim przyświecać będzie jeden cel - promocja ruchu i aktywnego spędzania czasu wśród najmłodszych.

- Ideą akcji jest przekazywanie dzieciom zdrowych nawyków od najmłodszych lat - mówi Paweł Januszewski, współorganizator biegowego cyklu. - Łączymy zabawę z rywalizacją lekkoatletyczną i pokazujemy jak czerpać przyjemność z aktywności fizycznej. Bardziej od wyniku liczy się sama radość z uczestnictwa. Aktywne dziecko to najczęściej zdrowsze i szczęśliwsze dziecko, które z optymizmem patrzy w przyszłość.
W sportowych zmaganiach na stadionie przy ul. Marymonckiej weźmie udział blisko tysiąc uczniów i uczennic ze stołecznych podstawówek. Po biegu integracyjnym zostaną rozegrane kolejne konkurencje: wyścigi na 33 m (sprinty i przez płotki) oraz 200 m (indywidualne i sztafety). Przerwy pomiędzy poszczególnymi konkurencjami umilą zawodnikom oraz kibicom występy artystyczne na specjalnie zaaranżowanej scenie.

Uczestnictwo w imprezie jest bezpłatne, a zapisy odbywały się na pośrednictwem szkół. Młodzi sportowcy wrócą do domów bogatsi nie tylko o sportowe wspomnienia, ale również nagrody, m.in. pamiątkowe medale i okolicznościowe koszulki. Spragnieni biegacze będą mogli wypróbować nową, wzbogaconą witaminami wodę smakową Kubuś Waterrr Sport, która została przygotowana z myślą o potrzebach najmłodszych konsumentów i idealnie sprawdza się na treningu czy podczas aktywnej zabawy.
Organizatorem istniejącego od 2011 roku cyklu jest Fundacja Wychowanie przez Sport, a głównym sponsorem od 4 lat - marka Kubuś. We wszystkich zorganizowanych do tej pory biegach bawiło się już ponad 50 tysięcy dzieci. Cykl jest częścią kampanii „Rusz się z Kubusiem!”, w ramach której lider w kategorii soków i napojów dla dzieci oraz musów i wody smakowej wraz z ambasadorami Kamilem Grosickim, Michałem Pazdanem oraz Bartoszem Kapustką promuje aktywność fizyczną wśród dzieci. Kubuś jest też obecny na innych wydarzeniach sportowych kierowanych do najmłodszych, organizując strefy aktywności m.in. podczas masowych biegów ulicznych, turniejów piłki ręcznej i tenisa ziemnego, latem na nadmorskich plażach, a zimą na polskich stokach narciarskich.

Aktywna zabawa na stadionie przy ul. Marymonckiej 34 w Warszawie rozpocznie się w czwartek o g. 9.00 i potrwa przynajmniej do godz. 12.45.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie internetowej www.sportgeneracja.pl.

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: