Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Nike partnerem Chilijskiej Federacji Piłki Nożnej

2015-08-17

Nike zostało oficjalnym partnerem technicznym Chilijskiej Federacji Piłki Nożnej (FFC) oraz Narodowego Związku Piłki Nożnej Chile (ANFP). W ramach współpracy koncern z Oregonu przygotował stroje zarówno dla męskich, jak i żeńskich drużyn narodowych we wszystkich kategoriach wiekowych.

Chile jest kolejnym z krajów, który dołączył do futbolowej rodziny Nike. Współtworzą ją takie federacje piłkarskie, jak: Australia, Brazylia, Anglia, Francja, Holandia, Nigeria, Polska, Portugalia, Republika Południowej Afryki, Korea Południowa oraz USA.
– Współpraca z Chilijską Federacją Piłki Nożnej, której drużyna jest jedną z najlepszych w całej Ameryce Łacińskiej, to dla nas wyjątkowy zaszczyt – mówi Renato Palma, General Manager, Nike Chile. – Pasja do futbolu jest w Chile wszechobecna. Tegoroczny sukces reprezentacji w Copa América to fundament, na którym zbudujemy potęgę drużyny. Zależy nam, aby dzięki innowacjom Nike młodzi mężczyźni i kobiety podnosili swoje umiejętności na każdym poziomie gry – dodaje.

Niedługo po pierwszym w historii triumfie w Copa América, reprezentacja Chile zadebiutowała w trykotach z charakterystycznych swooshem. Pierwsze spotkanie w nowym zestawie rozegrała męska drużyna narodowa U-20, która 9 sierpnia w hiszpańskim Alcúdia zmierzyła się z Katarem. Nowe stroje reprezentacji Chile zachowują tradycyjną czerwono-biało-niebieską kolorystykę, zawierając detale nawiązujące do flagi narodowej i pasji La Roja.

Kolorystykę koszulek domowych tradycyjnie zdominowała czerwień, uzupełniona o biały kołnierzyki niebieskie mankiety. Na przodzie koszulki, po lewej stronie umieszczono haftowany herb Chilijskiej Federacji Piłki Nożnej, natomiast charakterystyczna trójkątna flaga Chile znajdzie się wewnątrz kołnierzyka. Zestaw uzupełniają niebieskie szorty i białe getry.

Z kolei, stroje wyjazdowe zostały zainspirowane ośnieżonymi szczytami Andów. Zestawy składają sięz białej koszulki z niebieskim kołnierzykiem i czerwonymi mankietami oraz białych szortów i getrów.
Stroje chilijskiej drużyny narodowej dostępne są w sprzedaży od 8 sierpnia wyłącznie poprzez aplikację Nike Football. Już 15 sierpnia będzie można je nabyć również w wybranych salonach Nike.
W nowych strojach chilijskiej drużyny narodowej zastosowano najnowsze rozwiązania Nike w zakresie zarzadzania wilgocią i ochrony środowiska.


Najwyższy poziom chłodzenia
Strój wyprodukowano z materiału wykonanego w technologii Nike Dri-FIT, z dodatkiem specjalnych siateczek oraz laserowo wycinanych otworów, dzięki czemu zapewnia on doskonałą wentylacjęi pozwala na swobodny przepływ powietrza przy skórze.
Technologia Nike Dri-FIT wykorzystuje innowacyjny splot bawełny i poliestru, umożliwiając doskonałe odprowadzanie wilgoci. Odpowiednia regulacja temperatury ciała piłkarza przez całe 90 minut wpływa na jego komfort oraz efektywność gry.

Troska o środowisko naturalne

Materiał spodenek, koszulki oraz getrów dobrano tak, aby zasady jego produkcji były zgodne z filozofią Nike. Polega ona na projektowaniu najwyższej jakości odzieży sportowej, przy zachowaniu niskiego wpływu na środowisko. Wszystkie produkty wykonano przy użyciu powtórnie przetworzonego poliestru z plastikowych butelek. Do każdego kompletu zużyto średnio 18 butelek.

Dzięki wykorzystaniu materiału pochodzącego z recyclingu Nike ograniczyło również o 30 proc.  zużycie energii w procesie produkcyjnym, w porównaniu do wytwarzania klasycznego poliestru. Więcej informacji ta temat technologii uzyskać można na stronie www.nikebetterworld.com.

- inf. własna

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: