więcej

Aktualności

Pierwsza część LOTOS Polish Open 2015 za nami!

2015-07-25

Ceremonia wręczenia nagród za rywalizację w turnieju Pro-Am zakończyła pierwszą część LOTOS Polish Open 2015. Zwyciężyła drużyna w składzie: Valentino Campione (Pro), Paulina Roszkowska, Paweł Osiak, Kuba Urbański. W poniedziałek, 27 lipca startuje sportowa część turnieju – Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Polski Mężczyzn, w których rywalizować będą profesjonalni zawodnicy ligi Pro Golf Tour z całej Europy.

Golfowe święto w nadmorskich Pętkowicach zostało zainaugurowane w piątek. Rywalizacji o Puchar Prezesa Grupy LOTOS S.A., towarzyszyła piękna, golfowa pogoda. Wśród graczy można było spotkać wiele znanych osobistości, które są pasjonatami i promotorami golfa: Krzysztofa Maternę, Mariusza Czerkawskiego, Tomasza Iwana, Jerzego Dudka oraz Mateusza i Michała Ligockich. O miejsce na podium walczył także ambasador turnieju LOTOS Polish Open 2015 – Mateusz Kusznierewicz.

W turnieju o Puchar Prezesa Zarządu Grupy LOTOS S.A. w kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się Joanna Kłos z wynikiem 40 stableford netto zajęła pierwszą pozycję. Za nią uplasowały się Małgorzata Brodowska (39 stableford netto) oraz Danuta Zielińska (38 stableford netto). W klasyfikacji mężczyzn z HCP do 18 zwyciężył Tomasz Wolf, który uzyskał wynik 39 stableford netto. Zaraz za nim znaleźli się: Mirosław Rejnowicz i Mariusz Czerkawski. Wśród mężczyzn z HCP powyżej 18 najlepszy był Wojciech Piskorz (44 stableford netto). Miejsca na podium w tej kategorii wywalczyli także Remigiusz Czerniej i Mateusz Ligocki. Podczas Gali Open, która odbyła się w piątkowy wieczór, wszyscy zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Uroczystość uświetnił występ zespołu Sound’n’Grace.

Turniej Pro-Am, odbywający się w sobotę, był okazją do zweryfikowania umiejętności graczy-amatorów w obliczu wiedzy i doświadczenia profesjonalistów. Mieszane drużyny, składające z przedstawicieli obu grup, walczyły o miejsce na podium do późnego popołudnia. Gra była niezwykle emocjonująca i oprócz trudności pola zawodnicy musieli się także zmierzyć z kapryśną pogodą i silnym wiatrem. W obliczu tak wymagających warunków atmosferycznych najlepiej poradziła sobie drużyna w składzie: Valentino Campione (Pro), Paulina Roszkowska, Paweł Osiak i Kuba Urbański.

Na gości weekendowej części turnieju czekał szeroki wachlarz dodatkowych atrakcji. Największą z nich, było niewątpliwie spotkanie z Robertem Kubicą, który uświetnił turniej na specjalne zaproszenie Grupy LOTOS. Zgromadzeni goście mieli także możliwość rozmowy o kulisach pokazu modowego w Paryżu z Ewą Minge – jedną z najbardziej rozpoznawalnych, polskich projektantek mody. Chętni mogli także uczestniczyć w zajęciach golfowej akademii prowadzonej przez trenerów z PGA Polska.

Cieszę się, że grono chętnych do rywalizacji o Puchar Prezesa rośnie z roku na rok. Już od poniedziałku na polu Sierra Golf Club będziemy mogli podziwiać golfa na najwyższym, europejskim poziomie z udziałem polskich i zagranicznych zawodowców – komentuje Paweł Olechnowicz, Prezes Zarządu Grupy LOTOS S.A.