Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Mostostal zbuduje stadion w Łodzi

2012-01-20

30 czerwca br. władze Łodzi ogłosiły przetarg na projekt i budowę stadionu miejskiego wraz z halą przy al. Unii Lubelskiej. 3 stycznia podpisano umowę z jednym z trzech oferentów.


Przetarg wygrało konsorcjum Mostostal Zabrze/Budus, które złożyło najtańszą ofertę (218,3 mln zł). Oferenci przedstawili oferty wyższe od zapisanej w budżecie miasta kwoty, która wynosi 202 mln zł, a wszystkie poza zwycięską ofertą opiewały na kwoty przekraczające 300 mln zł. Budowa stadionu zakończy się w marcu 2014 roku, a stadion i hala do gier zespołowych mają być oddane do grudnia 2013 roku.

 

Mostostal Zabrze był odpowiedzialny m.in. za zadaszenie stadionu Commerzbank Arena we Frankfurcie nad Menem („Sportplus" nr 3/2007), Stadionu Śląskiego (modernizacją Śląskiego może pochwalić się także Budus) i Stadionu Narodowego w Warszawie, gdzie firma podjęła się także naprawy wadliwie wykonanych schodów. Mostostal pomagał także w przebudowie skoczni w Szczyrku i budowie Ergo Areny w Trójmieście oraz stadionu piłkarskich MŚ 2010 Green Point Stadium w Kapsztadzie („Sportplus" nr 10/2010).

 

Budus pracował też nad konstrukcją obiektu Cracovii (na zdjęciu). Zdaniem wielu ekspertów jest to najpiękniejszy stadion piłkarski w Polsce. Co ważne, jest on bardzo podobny do tego, który ma powstać w Łodzi.

 

16,5-tysięczny stadion w Mieście Włókniarzy będzie zaprojektowany tak, by jedną z trybun móc bez problemu zmienić np. na scenę koncertową. Dzięki temu pojemność obiektu wzrosłaby do 22 tys. miejsc - informuje „Gazeta Wyborcza Łódź".

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: