Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Dziewięć firm w przetargu na dokończenie stadionu w Białymstoku

2011-10-18

Dziewięć firm i konsorcjów złożyło swoje oferty w przetargu na dokończenie budowy stadionu miejskiego w Białymstoku. Wśród nich jest Eiffage Budownictwo Mitex, któremu umowę w czerwcu wypowiedziano z powodu poważnego opóźnienia inwestycji.

Wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym nadesłały: Max Bogl Polska (Szczecin), Warbud (Warszawa), Unibep (Bielsk Podlaski), IDS-BUD (Rypin), Hydrobudowa Polska (Przeźmierowo), PORP Polska (Warszawa), Polimex-Mostostal (Warszawa), Eiffage Budownictwo Mitex (Warszawa), Alpine Construction Polska (Kraków).

To przetarg ograniczony dwuetapowy. Jak poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Białymstoku Adam Popławski, z tej grupy wybranych zostanie pięć podmiotów.Firmy muszą wykazać, iż spełniają kryteria przede wszystkim w trzech kluczowych kwestiach: odpowiedniego poziomu przychodów, doświadczenia w budowie takich obiektów oraz odpowiedniego poziomu zatrudnienia.

Dopiero tych pięć wybranych dostanie pełną dokumentację inwestycji, po czym będą miały 40 dni na przygotowanie oferty cenowej. Cena będzie kluczowym kryterium wyboru wykonawcy.

Władze miasta oceniają, że jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, budowa stadionu przez nowego wykonawcę powinna zostać wznowiona na początku 2012 roku. Dokończenie I etapu (około połowy obiektu) powinno potrwać 9 miesięcy od wejścia na plac budowy; II etap powinien być gotowy 6-12 miesięcy później, tak by stadion był gotowy do końca 2013 roku.

Nowy stadion miejski w Białymstoku ma pomieścić 22,5 tys. widzów i spełniać standardy europejskie. Całe trybuny mają być zadaszone. Przyznana na inwestycję unijna dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego stanowi 63,7 proc. wartości inwestycji. Według władz Białegostoku, finansowanie unijne inwestycji nie jest zagrożone.

- PAP

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: