Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Najczęściej czytane

 Wydarzenia

 Ludzie

 Marketing i Public Relations

 Media

 Sponsoring

 Inwestycje sportowe

 Żywienie i Wspomaganie

 Aparatura medyczno-badawcza

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Aktualności

Precor - pełne wsparcie dla klubu

2010-07-30

Prezentujemy wywiad jakiego udzielił dla SportBiznes.pl Pan Sławomir Zboch, Menedżer firmy PRECOR na Polskę. PRECOR zdobył  dwa medale na tegorocznych targach Fit-Expo w Poznaniu, co jest zapowiedzią wzrostu pozycji firmy w Polsce.

 

SportBiznes.pl: Precor to uznana marka na świecie, 30 lat tradycji. Czy mógłby Pan powiedzieć coś o początkach firmy w Polsce i na świecie?

 

Sławomir Zboch: Początki działalności firmy PRECOR sięgają lat 80-tych, wtedy to zaczął się boom na urządzenia aerobowe. Natomiast zrewolucjonizowanie rynku nastąpiło w 1995 roku, kiedy to PRECOR opracował pierwszą na świecie maszynę eliptyczną, sławnego Orbitreca. Do dziś jesteśmy liderem jeśli chodzi o urządzeni eliptyczne. Posiadamy wyłączność i patent na technologię cross ramp (ruchoma rama). W 2007 roku wynaleźliśmy trenażer AMT. Jest to najbardziej wszechstronne urządzenie na rynku, które przystosowuje się do ruchu ćwiczącego. PRECOR posiada bardzo mocną pozycje w segmencie urządzeń siłowych i cardio. Jeżeli chodzi o początki w Polsce to dystrybucja rozpoczęła się w roku 1999. Natomiast w pełni wraz ze wsparciem marketingowym i logistycznym weszliśmy na rynek 2006 roku.

 

SB.pl: Jakie usługi poza sprzedażą sprzętu oferuje firma PRECOR?

 

S. Z.: Oferujemy całą gamę wsparcia marketingowego. Począwszy od aranżacji klubu, pomocy logistycznej, po wsparcie w pozyskiwaniu i utrzymywaniu klientów. To kompleksowe wsparcie jakie oferujemy klubom, jest ważną wartością dodaną do sprzętu, który sprzedajemy. Dbamy o to by klient był w 100% zadowolony, by miał poczucie dobrze zainwestowanych pieniędzy. Oprócz tego, jako członek Grupy Amer Sports zajmujemy się dystrybucją sprzętu takich marek jak Wilson, Salomon, Atomic i Suunto.

SB.pl: PRECOR wprowadził na rynek urządzenie Suunto Fitness Solution, do monitorowania i analizowania treningu zespołowego oraz indywidualnego w obiektach sportowych. Czy może Pan powiedzieć coś więcej o tym produkcie? Na czym polega jego innowacyjność?

 

S. Z.: Jest to system pomiaru pracy serca. To świetne rozwiązanie w zajęciach grupowych dla fitness klubów. Jego innowacyjność polega na tym, że za jego pomocą możemy wyselekcjonować grupy mniej lub bardziej zaawansowane. Zapewnia także, personalizacje treningu, mierzy tętno oraz wyświetla  skalę procentową wykonywanego ćwiczenia. Po treningu automatycznie wysyłany jest raport na maila ćwiczącego, co pozwala na mądre rozplanowanie ćwiczeń. Suunto może jednocześnie monitorować pracę serca aż 72 osób jednocześnie.

 

SB.pl: A jak się sprzedaje Suunto w Polsce?  W ilu klubach jest dostępny ten produkt?

 

S. Z.:  Zainteresowanie jest bardzo duże. Suunto obecnie pracuje w 7-9 klubach. Natomiast, nasze prognozy na sezon jesienno-zimowy wskazują, że do końca roku będzie dostępny w około 20 klubach fitness.

 

SB.pl: Jak Pan ocenia aktualna kondycję naszej branży? Jakie są Pana spostrzeżenia z perspektywy ostatnich 5lat?

 

S. Z.: Branża rozwija się bardzo dynamicznie. Według prognoz do końca 2012 roku ma pojawić się 200 nowych. W ciągu ostatnich 5 lat zauważyliśmy wzrost zainteresowania nowym sprzętem. Wpływa na to między innymi możliwość dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej ale przede wszystkim, klient jest coraz bardziej wymagający, konkurencja coraz większa, dlatego kluby zaczynają stawiać na dobry, nowoczesny sprzęt.

 

SB.pl: PRECOR zdobył ostatnio dwa medale na targach Fit-Expo w Poznaniu, co jest zapowiedzią wzrostu pozycji firmy w Polsce. Jak Pan widzi obecną i przyszłą sytuacje firmy na rynku?

 

S. Z.: PRECOR jest spostrzegany jako lider przede wszystkim w dziedzinie cardio. Jestem przekonany, że w najbliższym czasie PRECOR będzie w ścisłej czołówce producentów sprzętu fitness w Polsce.

 

SB.pl: Ile obecnie osób pracuje w zespole firmy PRECOR w Polsce? Jakie są jego zadania?

 

S. Z.: W Precorze pracuje 6 osób. Koncentrujemy się na sprzedaży i usługach marketingowych ale przede wszystkim stawiamy na serwis by był on jak najwyższej jakość, aby nasi klienci byli w pełni zadowoleni z zakupionego sprzętu. Bardzo ważne dla nas są opinie klubów, które są w stanie wystawić nam rekomendację.

 

SB.pl: Na czym polega wasz system serwisowania?

 

S. Z.: Mamy kilkunastu lokalnych serwisantów, dzięki czemu możemy bardzo szybko reagować. Tworzymy także, lokalne bazy części, co przyspiesza prace naszych serwisantów i pozwala naprawić sprzęt przy pierwszej wizycie, co jest bardzo istotne, bo nie ma nic gorszego dla klubu jak stojący nieczynny sprzęt z którego nie mogą korzystać ich klienci. Nasza skuteczność to 95% jeżeli chodzi o naprawy przy pierwszej wizycie. Jest to bardzo dobry rezultat.

 

SB.pl: Czy przygotowaliście Państwo jakiś specjalny produkt na 15lecie produkcji maszyn eliptycznych?

 

S. Z.: Przygotowaliśmy  maszynę eliptyczną ze specjalnym unikatowym designem, która była do wygrania na targach FIBO w Essen.

 

SB.pl: Jakie mają Państwo plany na najbliższe lata działalności?

 

S. Z.: Chcemy nawiązywać współpracę w klubami sieciowymi jak i z prywatnymi posiadającymi polski kapitał. Zależy nam na długofalowej współpracy z prężnie rozwijającymi się podmiotami. Kluczowe dla nas jest, by nasi klienci byli zadowoleni i wiedzieli, że mają pełne wsparcie z naszej strony. Chcemy sprzedawać produkt kompletny, nie tylko sam sprzęt ale także całe know how.

 

SB.pl: PRECOR należy do Amer Sports, jednak potencjał tej światowej grupy nie jest do końca wykorzystywany na polskim rynku. Czy nie potrzebny jest jakiś ambasador dla Państwa produktów?

 

S. Z.: Absolutnie się z tym zgadzam. Jest to sprawa nad którą obecnie pracujemy. Chcemy by takich nośników brandu było kilka. Potrzebujemy takich osób, które będą mogły zarekomendować nas na rynku jako lidera.

 

SB.pl:Czego można Państwu życzyć?

 

S. Z.: Powodzenia i realizacji wszystkich naszych planów.

 

Rozmawiał Piotr Urbański

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wróćArchiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: