Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

ZAPULSUJ NA ŚWIĘTA

2013-12-16

Zegarek Ironman modele z serii Road Trainer wyposażone w tryb interwału z pomiarem pulsu to propozycja Timex na świąteczny prezent dla aktywnych.

- Puls jest jednym z najprostszych i najbardziej obiektywnych mierników poziomu wysiłku fizycznego. Znajomość jego wartości i umiejętność dostosowania ułatwiają trening i zwiększają jego efektywność, mówi Paweł Sawicki, ekspert Timex. - To, czy w danej chwili pracujemy nad kondycją, spalamy zapasy tłuszczowe czy „zjadamy” mięśnie zależy właśnie od częstości pracy serca i czasu trwania wysiłku. Dlatego tak ważny jest pomiar pulsu podczas treningu.

Cyfrowy monitor pracy serca, osadzony na wygodnym, materiałowym pasie, umożliwia wyznaczenie średniego oraz szczytowego tętna treningowego bez obawy o zakłócenia pomiaru przy grupowych startach. Puls może być wyświetlany w formie uderzeń serca na minutę lub poprzez wartość procentową tętna maksymalnego. Zegarki posiadają funkcję wirtualnego trenera – umożliwiając korzystanie z timera interwałowego i ustawienie dla każdego odcinka osobistych stref tętna, o których model informuje alarmem.

Modele pamiętają 50 okrążeń, odmierzają czas powrotu do poziomu tętna spoczynkowego poprzez funkcję „recovery” oraz pokazują godzinę w dwóch strefach czasowych. Zegarki liczą także spalone na treningu kalorie.

W kolekcji dostępne są modele męskie – z większą kopertą w kolorze szarości oraz damskie, różowe – dopasowane do mniejszego nadgarstka.

Podczas zimowego treningu pomocnym okaże się duży, czytelny wyświetlacz i podświetlenie tarczy Indiglo® – ułatwiające odczyt danych w warunkach utrudnionej widoczności, np. po zmroku.

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: