Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Patagonia

2011-08-02

Patagonia, Inc. pochodząca z Kalifornii (USA) firma produkująca odzież i obuwie outdoroowe dla ludzi aktywnych (kolekcje letnie i zimowe)- założona w 1973 roku przez legendę wspinaczki górskiej i znanego aktywistę w zakresie ochrony środowiska Yvon’a Chouinarda – jest znana na całym świecie z wysokiej jakości produktów outdoorowych  i działalności na rzecz ochrony środowiska.

 

Nadrzędnym celem firmy PATAGONIA jest bowiem tworzenie wysokiej jakości produktów, przy minimalnym obciążeniu dla środowiska naturalnego. Od 1996 roku PATAGONIA używa do produkcji swojej linii odzieży jedynie bawełny organicznej. W ramach programu „Dotacje na rzecz ochrony środowiska” PATAGONIA przeznacza co roku  1% swojego rocznego obrotu na  rzecz ochrony środowiska (od momentu wdrożenia programu w 1985 roku przekazano na ten cel już ok. 38 mln $ w gotówce i darowiznach rzeczowych ). W ramach programu „Praktyka dla ochrony środowiska” pracownicy firmy mają możliwość odbyć  2- miesięczną praktykę w organizacjach związanych z ochroną środowiska. W czasie tych praktyk każdy pracownik firmy otrzymuje pełną pensję.

 

Aby przekonać inne firmy do pójścia tą ekologiczną drogą, założyciel firmy Yvon Chouinard powołał do życia stowarzyszenie „ 1% for the planet”, które aktualnie ma ponad 1000 członków, z których każdy przeznacza 1% swojego rocznego dochodu na „ratowanie naszej planety” przed skutkami galopującej cywilizacji. Dla przykładu, w ciągu ostatniego roku rozrachunkowego PATAGONIA wygenerowała obroty w wysokości 420 mln euro (dane na kwiecień 2011).

 

Kogo szukamy w Polsce:

- stabilnego i wiarygodnego partnera do dystrybucji produktów marki PATAGONIA
- firmy posiadającej know-how na temat lokalnego rynku, o dobrze rozwiniętej strukturze dystrybucji
- firmy, która z sukcesem mogłaby pozycjonować nową markę – markę, która posiada międzynarodowy zasięg i cieszy się uznaniem klientów na całym świecie.

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: