Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Lyprinol® - nie ma, że boli, ponieważ nie boli

2010-03-01

Ból mięśni jest czynnikiem, z którym muszą sobie radzić wszyscy sportowcy. Zwiększająca się świadomość możliwości, jakie daje medycyna naturalna, zaczyna jednak zmieniać sposób w jaki trenują. Ból, słabość i sztywność, zawsze następują po ćwiczeniach, podczas których przekraczają granice własnych możliwości. Jest to stan doskonale znany każdemu, który poważnie traktuje sport i sprawność fizyczną.

 

Przez ponad dwie dekady, mączka małża zielonego była używana jako środek przeciwzapalny. 

Problem polega na tym, że jest to środek bardzo nietrwały. W kontakcie z powietrzem utlenia się i szybko traci swoje terapeutyczne właściwości. Firma Pharmalink International jako jedyna opatentowała proces, który zapewnia kapsułkom olejowym zachowanie swoich właściwości przez kilka lat. Produkt uzyskany na bazie tej technologii został nazwany Lyprinol®.

 

Profesor Georges M. Halpern, MD, PhD, w swojej książce „The Inflammation Revolution” napisał, że olej małża zielonego zawierający unikalną kombinację lipidów  Omega-3 i Omega-6, jak również pewne rzadkie składniki sprawia, że Lyprinol® jest 100 razy skuteczniejszy w redukcji stanów zapalnych od najlepszych olei rybich (takich jak olej z łososia). Dr Whitehouse wywnioskował, że olej małża jest ponad wszelką wątpliwośd doskonałym środkiem medycznym, ponieważ wywołuje oczekiwany rezultat bez efektów ubocznych, które towarzyszą farmaceutykom (syntetycznym lekom przeciwzapalnym).

 

W artykule dla The Phisician i Sportsmedicine (vol 27 Jan 1999) kapitan Michael Ross, fizjoterapeuta i wykładowca na wydziale biologii US Air Force Academy w Colorado Springs opisał opuchliznę i proces zapalny jako element DOMS: „poza mikro-zerwaniami mięśni, może pojawid się miejscowo opuchlizna oraz stan zapalny, który jest związany z syndromem opóźnionej bolesności mięśni”. „Tego rodzaju opuchlizna zwiększa obciążenie struktur sąsiadujących, co wywołuje większy ból mięśni i ich sztywnośd”. Poprzez kontrolę procesu zapalnego, stan może zostad zredukowany z ostrego do łagodnego. Kapitan Ross napisał, że normalna kondycja powraca po 3 -7 dniach, lecz istnieją czynniki, które mogą zmniejszyd proces zapalny, a więc również przyspieszyd regenerację. Do takich czynników należą: chłodzenie miejscowe lodem, delikatne rozciąganie i masaż. Niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak aspiryna i ibuprofen mogą spowodowad ulgę w bólu, lecz nie usuną źródła problemu. Jest to faza w której olej nowozelandzkiego małża zielonego może odegrad ważną rolę. Praca wykonana przez Dr Whitehouse pokazała, że olej tego małża redukuje zapalenie nawet o 97%, co umożliwia przyległej tkance powrót do normalnego stanu i większy stopieo leczenia. Ten mechanizm sprawia, że Lyprinol® pozostaje w centrum uwagi atletów i ich trenerów na całym świecie.

 

Przez stulecia, małż zielony był stałym elementem diety rodowitych Maorysów z Nowej Zelandii. Ten unikalny małż jest  znany nauce jako Perna canaliculus. Od pokoleń, stanowił świetne źródło protein, witamin,minerałów i jednocześnie zapewniał nadzwyczajną sprawnośd ludom z regionu Marlborough Sounds. Maorysi nadal kupują go w porcie w Auckland przed pójściem do pracy. Małż zielony jest obecnie hodowany w tym malowniczym regionie, gdzie nieskazitelnie czysta woda łączy się z odżywczym prądem Oceanu Spokojnego. Małże, z których przeprowadza się ekstrakcję Lyprinolu®, rosną do pożądanej wielkości 80mm przez okres około 1 roku. W czasie odłowu są natychmiast przewożone do przetwórni, aby zapewnić pełną ochronę wszystkim ważnym lipidom, które są w nich zawarte. Małże są stabilizowane, a następnie liofilizowane zgodnie z opatentowanym procesem, który jest kluczowy dla następującej po nim ekstrakcji niepolarnych lipidów. Przetwórnia zgodna jest z najwyższymi standardami jakościowymi, które są surowo regulowane i kontrolowane przez MAF, w imieniu takich instytucji jak EU czy US FDA. Po tym, jak stabilizowane małże są liofilizowane, przewożone zostają do miejsca produkcji, gdzie przeprowadza się ekstrakcję Lyprinolu®.

 

Lyprinol® jest innowacyjną, opatentowaną mieszaniną morskich lipidów, zawierającą unikalną kombinację różnych niepolarnych grup lipidowych, estrów steroli i polinienasyconych kwasów tłuszczowych. Jest on świetnym źródłem kwasów Omega-3 PUFA o długich łańcuchach, które są kluczowe dla zdrowia człowieka. Warto podkreślid, że w jego składzie największą zawartośd stanowią: kwas eikozopentaenowy (EPA, 20:5) oraz kwas dokozaheksaenowy (DHA, 22:6). Lyprinol® zawiera również kilka innych PUFA Omega-3. Wszystkie te kwasy zawierają cztery podwójne wiązania i mają łaocuch o długości 18, 19 i 20 atomów węgla, opisywane są więc jako 18:4, 19:4 oraz 20:4 (ETA). Są one uzyskiwane z małża zielonego na drodze ekstrakcji w stanie nadkrytycznym z użyciem ciekłego dwutlenku węgla. Jest to jedyny na świecie produkt stabilizowany, dzięki czemu zachowuje swoje niezwykłe właściwościrównież w postaci kapsułek.Lyprinol® stanowi świetną alternatywę dla farmakoterapii. Jest to środek naturalny, a więc bezpieczny, pozbawiony skutków ubocznych. Jego skutecznośd przewyższa stukrotnie olej rybi (175x olej z wiesiołka). Redukuje stany zapalne oraz bóle mięśni i stawów. Zwiększa też wyraźnie wysiłkową objętośd płucną. Poprawia dzięki temu funkcje oddechowe w trakcie treningu oraz skraca okres regeneracji organizmu. Produkt jest dodatkowo zarejestrowany dla chronicznych stanów zapalnych, takich jak artretyzm, czy reumatyzm. Lyprinol® jest w pełni naturalny i bezpieczny. Nie posiadając efektów ubocznych.

 

Lyprinol® stanowi uderzający kontrast dla potencjalnie poważnych niepożądanych skutków stosowaniu niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lyprinol® przebadano zarówno w laboratoriach, jak i klinikach, a wyniki tych prac zostały opublikowane w wysokiej klasy czasopismach medycznych i naukowych. Uzyskał wiele pozytywnych opinii zarówno wśród lekarzy, naukowców, jak też pacjentów, do których zaliczają się między innymi pływaccy medaliści, maratooczycy i triatloniści.

- biovico

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii:


 Materiały:
   Lyprinol.pdf