Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Bardziej „zielony” Polartec®

2010-04-08

Wyobraź sobie, że kupując ubranie jednocześnie chronisz środowisko. Twój ciepły i oddychający polar idealnie współpracuje z twoim ciałem i z otoczeniem, z którego powstał. To jest możliwe.
Polartec jest liderem w zakresie produkcji i rozwoju dzianin z zastosowaniem przędz z surowców wtórnych i odnawialnych. Ekologiczne dzianiny Polartec® przyczyniają się do oszczędności zasobów naturalnych, redukcji emisji zanieczyszczeń i zmniejszenia ilości  odpadów.

 

Kupując odzież outdoorową chcemy używać jej w czystym środowisku. Po co nam innowacyjne ubrania jeśli nie będzie przyrody, w której będziemy mogli wykorzystywać pełnię ich możliwości dla naszego ciała? Ta idea przyświeca działaniom Polartec®.
Ekologiczną rewolucję marka Polartec® rozpoczęła w 1993 roku, kiedy to powstały pierwsze dzianiny z materiałów wtórnie przetworzonych. Natomiast już w 2009 roku 20% wszystkich produktów marki było wykonywanych z materiałów wtórnie przetworzonych, bez uszczerbku dla ich jakości i funkcjonalności. Dało to zmniejszenie emisji zanieczyszczeń CO2 o ponad 17 230 ton.

 

Dziś asortyment produktów Polartec® „recycled” obejmuje prawie wszystkie kategorie dzianin – od warstwy wewnętrznej, poprzez ocieplającą, do zewnętrznej. W 2011 roku na rynku pojawią się dzianiny wykonane z przędzy REPREVE 100, która powstaje w 100 % z odpadów konsumenckich – każdy funt (ok. 0,5 kg) tej przędzy został wykonany z około 27 plastikowych butelek po wodzie.

 

„Recycled” wg Polartec®
Aby dzianiny Polartec® mogły być uważane za recyklingowe, muszą zawierać co najmniej 50% materiałów wtórnie przetworzonych. Przykładem jest dzianina Polartec® Thermal Pro® Recycled, z której została wykonana kurtka Strato, marki Arc’teryx. Proces produkcji Polartec® Thermal Pro® jest zaplanowany tak aby oszczędzać energię i redukować emisję CO2 . W ten sposób wytworzenie jednej kurtki Strato nie dopuściło do emisji 7 kilogramów CO2.
Strato gwarantuje pełną swobodę ruchów i doskonale dopasowuje się do ciała. Jest idealna zarówno jako druga warstwa odzieży jak i na co dzień. Dzianina Polartec® Thermal Pro® Recycled utrzymuje optymalną temperaturę ciała i jednocześnie odprowadza wilgoć na zewnątrz, pozwalając skórze oddychać. Dzianina szybko schnie i charakteryzuje się bardzo wysoką kompresyjnością. Dzięki czemu Strato zajmuje mało miejsca w plecaku i niewiele waży. Polartec® Thermal Pro® charakteryzuje się także miękkością w dotyku, co jest istotne w przypadku wysokiego kołnierza kurtki.


T-shirt z kokosa?
Technologia Cocona
Co roku ponad 20 miliardów kokosów jest zbieranych na świecie na potrzeby m.in. przemysłu spożywczego i kosmetycznego. Technologia Cocona, wykorzystuje łupiny tych orzechów, stanowiące odpad po procesach przemysłowych, i wytwarza z nich włókna z aktywowanym węglem. Dzianina
z dodatkiem tych włókien wyróżnia się licznymi porami na powierzchni, które tworzą efekt „zasysający”i efektywnie osuszają skórę. Co więcej, węgiel aktywowany stwarza naturalny filtr dla promieniowania UVA i UVB.

 

Polartec® używa włókien Cocona w dzianinie Polartec® Power Dry®. Uszyto z niej np. bieliznę termo aktywną – koszulkę z długim rękawem, t-shirt, kalesony i getry –  z linii Lightweight i Midweight marki Marmot.

 

Dzianina Polartec® Power Dry® posiada „komorową konstrukcję“, w której zastosowano dwa rodzaje przędz po obu stronach materiału. Wewnętrzna warstwa ma za zadanie odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry, a zewnętrzna ją odparować z powierzchni dzianiny. Co więcej, mieszanka włókien kokosa i dzianiny Polartec® Power Dry® wzmaga cyrkulację powietrza, dzięki czemu bielizna zachowuje ciepło oraz w ekspresowym tempie transportuje wilgoć na zewnątrz. Ponadto, nawet przy bardzo intensywnym wysiłku fizycznym, bielizna nie wydziela przykrych zapachów – aktywowany węgiel z technologii Cocona ma właściwości antybakteryjne. Polartec® Power Dry® jest lekka, doskonale „oddycha” i nie filcuje się. Bielizna Lightweight i Midweight Marmot nie ogranicza ruchów i idealnie dopasowuje się do ciała, a brak „gryzących” metek i płaskie szwy dodatkowo podnoszą komfort jej użytkowania.

 

Technologia Cocona w Polartec® Power Dry® nie jest efektem chemicznego wzbogacenia dzianiny, włókna kokosa po prostu zostały w nią wplecione. Oznacza to, że bielizna z linii Lightweight i Midweight nie utraci swoich właściwości nawet podczas wielokrotnego prania. 


Najwyższa jakość dzianin marki Polartec® sprawia, że odzież z nich wykonaną można użytkować przez lata –  bez limitu prań w pralce, bez ryzyka mechacenia się czy utraty jej właściwości. Odzież jest również odporna na codzienne wycieranie i uszkodzenia mechaniczne. „Zielone” dzianiny  Polartec® pomagają w redukcji wysypisk śmieci.

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: