Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

adidas prezentuje wirtualnego partnera do biegania

2010-03-12

adidas wprowadza na polski rynek interaktywny system trenerski miCoach, na który składają się dwa produkty. Pierwszym z nich jest miCoach Pacer. Jest to małe urządzenie, które dostarcza wskazówek co do biegu i treningu poprzez słuchawki za pomocą telefonu lub odtwarzacza mp3. miCoach Zone z kolei to wersja bez głosowych wskazówek, gdzie instrukcje trenerskie przekazywane są za pomocą wyświetlacza LED w opasce na ręce.

 

Oba systemy doradzają biegaczom, w jaki sposób prowadzić profesjonalny trening -  kiedy przyspieszyć, a kiedy zwolnić na podstawie mierzonego tętna, tempa, dystansu i szybkości kroku.

 

Nowa, interaktywna platforma miCoach to kolejny dowód na to, że adidas spełnia swoją obietnicę i zachęca do uzyskiwania wydawałoby się „nieosiągalnych” wyników. adidas sprawia, że „nieosiągalne” staje się możliwe – Impossible is Nothing. Zapewnia nie tylko najnowocześniejsze obuwie i odzież do treningu. W 2010 r. oferuje również osobistego trenera, dzięki któremu można poprawić formę, szybkość biegu i osiągnąć sportowe sukcesy.

 

- Dzięki miCoach każdy, bez względu na stopień zaawansowania, z łatwością może skorzystać z porad trenera. To, że sytem miCoach Pacer udziela słownych porad, sprawia, że każdy trening staje się nowym doświadczeniem i pozwala każdemu odkryć swe prawdziwe możliwości. Główną zaletą tego produktu jest to, że pomaga naszym klientom znaleźć własny sposób na trenowanie — powiedział Bernd Wahler, dyrektor naczelny ds. marketingu w adidas Sport Performance.

 

W ofercie miCoach znajdują się dwa oddzielne produkty:

 

miCoach Pacer – to małe, lekkie urządzenie, które podczas biegania, w czasie rzeczywistym, udziela porad trenerskich. Biegacz może je usłyszeć dzięki słuchawkom lub za pośrednictwem odtwarzacza MP3. Przykładowe komunikaty to: przyspiesz do zielonej strefy, zwolnij do niebieskiej strefy, itd. Dzięki temu każdy biegacz utrzyma tętno na poziomie odpowiednim do indywidualnych potrzeb.

miCoach Zone – to łatwy do odczytania kolorowy wyświetlacz LED na pasku, który można zapiąć na nadgarstku. Pokazuje w czasie rzeczywistym uwagi trenerskie dotyczące intensywności i kontrolowania tętna.

 

Badania nad stworzeniem najbardziej zaawansowanego produktu wspomagającego trenowanie, jaki będzie dostępny na rynku adidas rozpoczął ponad dwa lata temu. Podczas prac nad metodologią trenerską miCoach zespół konsultował się z tak znakomitymi trenerami, jak Mark Verstegen, który jest założycielem i dyrektorem Athletes’ Performance Institute (API) — elitarnego sportowego ośrodka badawczego na Uniwersytecie Stanowym w Arizonie.

 

- Platforma miCoach oferuje sześć gotowych planów treningowych. Podstawą jest osiąganie kolejnych poziomów, niezależnie od tego czy chodzi o pobicie własnego rekordu, zrzucenie wagi, czy trenowanie do pierwszego maratonu — powiedział Christian DiBenedetto, kierownik zespołu badawczego adidasa.

 

Na stronie internetowej micoach.com można stworzyć własne plany treningu, wyznaczać cele i aktywnie śledzić swoje postępy. Można tez znaleźć plan treningu dopasowany do indywidualnych poziomów tętna. Platforma miCoach słucha bowiem serca użytkownika i ustala natężenie wysiłku na treningu. Każdej ze stref odpowiada inny kolor: niebieski, zielony, żółty i czerwony. Na tej podstawie biegacz wie do jakiego poziomu zwolnić, a do jakiego przyspieszyć. Jednym słowem miCoach to interaktywna usługa wspomagająca trening, która ma motywować, inspirować i umożliwiać biegaczom dokonywanie postępów.

 

Akcesoria

adidas miCoach Pacer – dzięki poradom trenerskim, które słychać w czasie rzeczywistym, podpowiada, kiedy przyspieszyć, a kiedy zwolnić. adidas miCoach Pacer wie, co i kiedy doradzić użytkownikowi dzięki współpracy z urządzeniem monitorującym pracę serca (adidas Heart Rate Monitor) i czujnikiem mierzącym szybkość kroku (adidas Stride Sensor).

adidas miCoach Zone – dokładne porady trenerskie podawane w czasie rzeczywistym dostępne będą na nadgarstku użytkownika na łatwym do odczytania kolorowym wyświetlaczu. Strefy adidas miCoach Zone używa się razem z urządzaniem monitorującym pracę serca (miCoach Heart Rate Monitor).

adidas miCoach Heart Rate Monitor – dostarcza dokładne dane o pracy serca, które zbiera podczas treningu biegacza. Przekazuje informacje o treningu do miCoach Pacer lub do miCoach Zone. Oba urządzania dbają o to, aby użytkownik trenował odpowiednio intensywnie.

adidas miCoach Stride Sensor – czujnik mierzący szybkość kroku, który przypina się do sznurowadeł lub wkłada do środka butów adidas adiStar i Supernova (pod wkładką lewego buta znajduje się specjalne wgłębienie). Czujnik zbiera szczegółowe dane dotyczące szybkości kroku, dystansu i tempa, a następnie przekazuje je do urządzenia miCoach Pacer.

adidas to firma o globalnym zasięgu zajmująca się projektowaniem, udoskonalaniem i sprzedażą obuwia sportowego, odzieży sportowej i dodatków. Misją adidasa jest bycie najlepszą sportową marką na świecie. Marka adidas jest częścią adidas Group — korporacji, do której należą również marki takie jak Reebok, TaylorMade oraz Rockport.

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: