Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Velaqua© - pierwszy tego rodzaju rower wodny

Vélaqua©, pływający rower bez pedałów, niezatapialny i niewywrotny, ekologiczny i łatwo sterowny, nadaje się dla wszystkich, zarówno dla osób pełnosprawnych, jak i tych o ograniczonej sprawności ruchowej, dla osób starszych i takich, które boją się wody. Sport, rehabilitacja, relaks, rekreacja czy całkowita bezczynność, a w szczególności gimnastyka z wykorzystaniem roweru, składają się na program Vélaquagym.

 

 

Akwagimnastyka z użyciem roweru Vélaqua© obejmuje specjalnie opracowane ćwiczenia wzmacniające mięśnie, podnoszące wydolność serca i płuc, zdolność przemieszczania, koordynację ruchów i utrzymywanie równowagi, zarówno w basenie, na morzu jak i na jeziorze. Ta unikalna i uznana dyscyplina jest nierozdzielnie związana z nowym, wszechobecnym trendem « Aquafitness ».

 

Gama rowerów Vélaqua© obejmuje cztery modele :
- « Fun Pro » i « Fun GT Pro » (z płetwami i dźwigniami) przeznaczone głównie do basenów, które są już w sprzedaży,
- « Fun GT E Pro » (wyposażone w silniki) do długich przejażdżek po morzu lub jeziorach i/lub do profesjonalnego użytku (w fazie testów),
- « Liberta », urządzenie skonstruowane specjalnie dla osób niepełnosprawnych (w trakcie produkcji).

 

Składający się z ramy i dwóch pływaków z polietylenu o dużej gęstości, rower Velaqua© pływa naturalnie pod obciązeniem ponad 120 kg. Ponieważ jego środek ciężkości znajduje się pod powierzchnią wody, wywrócenie go jest rzeczą technicznie niemożliwą, nawet w trudnych warunkach na morzu. Pływaki wyposażone w ergonomiczne uchwyty zapewniają dobrą stabilność użytkownikowi, który siedzi okrakiem na dolnej części ramy, na zdejmowanym siodełku pokrytym grubą warstwą pianki komórkowej (można je zastąpić siedzeniem ortopedycznym). Na rowerze można się poruszać wykonując odpowiednie ruchy nogami, rękami lub nogami i rękami jednocześnie.

 

Rower skonstruowany pierwotnie z myślą o rehabilitacji funkcjonalnej lub kardiologicznej na basenie, bardzo szybko stał się urządzeniem do zabawy, nadającym się dla wszelkich kategorii użytkowników powyżej 9 roku życia, zarówno umiejących jak i nie umiejących pływać. Dodatkowo, oprócz zwykłej pozycji siedzącej, użytkownik może na nim przybierać najrozmaitsze pozycje. W przypadku zderzenia, gładkie kształty urządzenia chronią przed kontuzjami.

 

Rower jest lekki (waży około 12 kg) i po zdemontowaniu można go łatwo przemieszczać (składa się z trzech części). Ponieważ przód i tył roweru Velaqua© są identyczne, można go w ciągu kilku sekund zdemontować i ponownie zmontować przy użyciu mechanizmu zapadkowego. Hydrofobowa powłoka zewnętrzna roweru nie niszczy się w kontakcie z solą lub chlorem i posiada zabezpieczenie anty-UV. Pod koniec sezonu dla utrzymania urządzeń wykorzystywanych w wodzie morskiej wystarczy zwykłe umycie czystą wodą.
Wymiary : długość - 120 cm, wysokość - 75 cm, szerokość - 105 cm.

 

Velaqua Diffusion, światowa sieć dystrybutorów i resellerów rowerów Vélaqua©, poszukuje obecnie nowych partnerów. W ramach działalności innowacyjnej, trwają właśnie badania nad nowymi wersjami tych rowerów: wersją chroniącą przed atakiem rekinów (technologia ultradźwiękowa opracowana w Nowej Zelandii) i « wersją solarną » z czterokołowym wózkiem i daszkiem wyposażonym w ogniwa słoneczne.

 

Rower Vélaqua© zdobył złoty medal podczas międzynarodowego konkursu na najlepszą innowację w Genewie w roku 2007. W tym samym roku został opatentowany i uzyskał homologację SGS Group.

- inf własna

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: