Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Nowy model CASIO EDIFICE - EFE-503D

2009-11-26

W grudniu w Polsce ukaże się nowy zegarek z serii CASIO Edifice. Model EFE-503D to sportowy zegarek, który jako drugi Edifice w Europie został wyposażony w szafirowe szkło odporne na zarysowania. Zegarek posiada również tachymetr.

 

Tachymetr określa prędkość poruszania się na dystansie 1 km. Aby zmierzyć prędkość z jaką się poruszamy, włączamy stoper przy rozpoczęciu ruchu i po przejechaniu dystansu zatrzymujemy go. Wskazówka sekundnika wskaże nam prędkość.

 

Zegarek wyposażony został w stoper o dokładności 1/20 sekundy, datownik oraz obrotowy pierścień z minutnikiem mechanicznym. Zgodnie z obowiązującą modą wykorzystano zarówno funkcje retrograde (wskazówki wykonują cześć obrotu na tarczy poruszając się w jedną a potem drugą stronę) na dolnej tarczy oraz obrotowy dysk (wskaźnikiem nie jest wskazówka, ale cała obracająca się tarcza z oznaczoną podziałką) na lewej tarczy. Wykończony czarnym lakierowaniem pierścień wokół tarczy zawiera podziałkę tachymetru. Koperta i bransoleta wykonana ze stali szlachetnej podkreślają dbałość o wysoką jakość cechującą japońskiego producenta. Wodoszczelność zegarka wynosi 10 atmosfer.

 

„Główną uwagę zwracają w nim 3 rzeczy: charakterystyczne przyciski poszerzające się na końcu, lakierowanie na czarno które wchodzi pod cztery śruby wokół tarczy oraz dodatkowa metalowa warstwa na tarczy zgrabnie łącząca trzy tarcze chronografu.” – mówi Rafał Zadara – Brand Manager CASIO.

 

CASIO Edifice przez stosowanie stoperów i stylistyki nawiązującej do branży motoryzacyjnej, jest marką szczególnie popularną wśród fanów sportów motorowych. W 2008 roku ambasadorem marki Edifice był David Coulthard - pierwszy kierowca teamu Red Bull Racing i jeden z najbardziej doświadczonych kierowców w sportach motoryzacyjnych. W sezonie 2009 markę reprezentował również zespół Formuły 1 - Mark Webber i Sebastian Vettel, który jest wicemistrzem świata w tym sezonie. Zegarki z serii Edifice są wytrzymałe, ale zarazem bardzo eleganckie.

 

EDIFICE EFE-503D-1AVEF:
- szafirowe szkło,
- tachymetr,
- stoper o dokładności 1/20 sekundy,
- datownik,
- stalowa bransoleta i koperta,
- wodoszczelność do 100m (10 atmosfer).

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: