Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Under Armour – odzież dla wymagających sportowców

2009-11-20

Od niedawna w Polsce dostępna odzież marki Under Armour- odpowiedź na coraz większe wymagania jakie stawiamy strojom sportowym.


Czy jako osoba aktywna, uprawiająca jakąkolwiek dyscyplinę sportową miałeś uczucie dyskomfortu związane z odzieżą sportową, wykonaną z materiału, który nie odprowadza wilgoci? Jak bardzo Cię to rozpraszało i zmniejszało Twoją wydajność w trakcie treningu? Przypomnij sobie ile razy będąc na zajęciach fitness lub na siłowni nie czułeś się pewnie z powodu nieprzyjemnego zapachu i mokrego materiału, który oblepiał Twoje Ciało. Wyobraź sobie, że te wszystkie problemy znikają a Ty możesz się spokojnie skupić na ćwiczeniach i nic nie rozprasza Twojej uwagi. Nie jest to wcale niemożliwe.

 

Z takimi samymi problemami borykał się zawodowy gracz futbolu amerykańskiego Kevin Plank. Wpadł na pomysł stworzenia T-shirta, który będzie pochłaniał wilgoć, przy tym pozostawał lekki, a ciało suche z utrzymaną odpowiednią temperaturą. Wszystkie te elementy miały służyć podniesieniu wydajności odzieży. W taki właśnie sposób powstały pierwsze modele odzieży Under Armour, które pojawiły się na rynku amerykańskim już w 1996 roku i bezkonkurencyjnie go opanowały. Obecnie marka funkcjonuje na wszystkich kontynentach, od niedawna można ją nabyć również w Polsce.

 

Dlaczego UnderArmour?

Ponieważ na pewno zastanawiasz się teraz, co wyróżnia odzież Under Armour od innej, stosującej technologię termoaktywną, rzuć okiem na kilka podstawowych kwestii:
- Tkanina bez bawełny
- Lekkość i elastyczność odzieży - usprawnia mobilność mięśni
- Nadzwyczajna wentylację, która zwiększa chłodzenie ciała
- Redukcja nieprzyjemnego zapachu
- Odprowadzanie wilgoci - skóra pozostaje sucha nawet przy dużym wysiłku
- Ochrona przed szkodliwym promieniowanie ultrafioletowym
- Kompletne wyeliminowanie rozpraszającego uwagę szelestu

 

Under Armour proponuje dwa systemy transportu wilgoci:


Heatgear kiedy jest gorąco
Idealny w wysokich temperaturach, chłodzi i osusza ciało. Stworzony z tkaniny na bazie mikrofibry tak, aby idealnie dopasowywał się do ciała.  Hitami dotychczasowych kolekcji według Piotra Żubrowskiego z  FA-POL American Sports - autoryzowanego partnera Under Armour w Polsce są: Heatgear Full Tee i Heatgear Longsleeve Tee.

 

Coldgear kiedy jest zimno
Idealny dla osób, które preferują sporty zimowe. Żadna odzież do tej pory nie była w stanie sprostać temu, co udaje się technologii Under Armour Coldgear. Utrzymuje ona ciepłotę ciała pochłaniając jednocześnie wilgoć redukując wagę materiału do minimum. Jest idealna zarówno na narty, snowboard jak i do wspinaczki, wszędzie tam gdzie temperatura spada poniżej 13 stopni. Z tej linii największą popularnością cieszą się Coldgear Longsleeve Crew dla panów i Coldgear Subzero Mock dla pań.


Alternatywą dla obu serii jest seria Pomiędzy ekstremami – Allseasongear – która sprawdza się w zmieniających się temperaturach przez cały sezon. 
Under Armour wybiega naprzeciw oczekiwaniom klientów proponując im trzy możliwości dopasowania kroju.

 

Co nowego?
Nowości wchodzą do oferty bardzo często. Ostatnio na rynku pojawiły się specjalne modele do sportów kontaktowych, wyposażone w System Modular Protections Zones – specjalne usztywnienia, które pomagają chronić części ciała narażone na urazy i kontuzje.  Dzieci, również mogą ubierać się w UA. Kolekcja dla młodych sportowców również została wprowadzona do oferty.


UA częścią garderoby gwiazd
Under Armour to propozycja dla wszystkich tych którzy zdają sobie sprawę, że odzież jest jednym z najważniejszych aspektów oprawy treningowej. Najlepszym dowodem na to są zawodowi sportowcy, którzy używają UA: zawodnik reprezentacji Polski i Borussia Dortmund Jakub Błaszczykowski, zdobywczyni pucharu świata 2008, 2009 narciarka alpejska Lindsey Vonn, triatlonista - mistrz świata 2007 Chris McCormack oraz zwycięska drużyna World Cup Sevens - Welsh Rugby Union.

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: