Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

TX Pilot Series - jesienny odlot

2009-08-03

Po wakacjach nie należy zwalniać tempa. Wprost przeciwnie – jesień to idealny czas na realizowanie pasji: rowerowych, motocyklowych, a nawet… lotniczych. Świetnym ich towarzyszem będzie zegarek z najnowszej kolekcji TX Pilot Series.

 

Sztab niemieckich inżynierów z laboratorium w Pforzheim wyposażył je w zaawansowane technologicznie funkcje, niedostępne w zwykłych, analogowych zegarkach. Zastosowana tu funkcja fly – back chronograph umożliwia odliczanie czasu „na żądanie”. Wskazówka chronometru, odmierzywszy określony odcinek, wraca do punktu wyjścia – a mechanizm (z dokładnością do 1/5 sekundy) oblicza czas powrotu wskazówki, który następnie zostaje odliczony w kolejnym pomiarze. Dzięki temu zachowana zostaje jego dokładność. Funkcja ta – stosowana początkowo w zegarkach dla zawodowych pilotów – jest już dostępna amatorom lotów balonem, skoków na bungee, kite – surfingu czy żeglowania. Dla ceniących te dyscypliny ważną funkcją będzie również tachometr - pozwala on określić prędkość z jaką się poruszamy.


To nie koniec możliwości zegarka: na jego tarczy można równocześnie odczytać wskazania dla dwóch stref geograficznych, umieszczono tu ponadto dwa chronografy wskazujące minuty i godziny. Wskazówki i indeksy godzin pokryto specjalną powłoką, umożliwiającą odczytanie wskazań w warunkach utrudnionej widoczności. Każdy model charakteryzuje szafirowe - odporne na zarysowania - szkiełko i wodoodporność klasy 10 ATM.

 

TX łączy zaawansowaną technologię z wyrafinowanym wzornictwem autorstwa włoskiego designera Giorgio Galli’ego. Inspiracją dla projektanta była współczesna awionika i sportowa funkcjonalność. Dlatego – obok przejrzystej tarczy (co ważne przy takim nagromadzeniu funkcji) – na uwagę zasługuje subtelność detali. Pomarańczowa lub żółta wskazówka, sygnatura TX na koronce, a także znakomity dobór kolorystyczny modeli to znaki rozpoznawcze tej kolekcji. Zegarki utrzymane są w odcieniach brązu, czerni i bieli, i dostępne na skórzanych paskach bądź bransoletach ze stali nierdzewnej klasy chirurgicznej (316 L). Przygotowano ponadto modele z elementami platerowanymi 18-karatowym różowym złotem.

 

Informacje o marce TX
TX to kolekcja zaprojektowana z myślą o dynamicznych, ceniących modny wygląd mężczyznach. Marka TX łączy odważne wzornictwo, zaawansowaną technologię oraz mistrzowskie wykonanie. Tak stworzono nowy trend: ”Technoluxury”: połączenie precyzji pomiarów, piękna formy i mistrzostwa wykonania.

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: