Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Nowa oficjalna pilka UEFA CUP

2007-03-23

Warszawa, 21 marca 2007 r. – Nike i UEFA poinformowały o nawiązaniu partnerskiej współpracy, w ramach której Nike przez kolejne trzy sezony będzie dostarczać oficjalne piłki Pucharu i Superpucharu UEFA.

 
Nike i UEFA zaprezentowały piłkę Mercurial Veloci UEFA Cup, w całości wykonywaną ręcznie, tak by miała lepsze przyspieszenie i łatwiej było nad nią panować. Piłką tą będą rozgrywane mecze ćwierćfinałowe, półfinałowe i mecz finałowy, który odbędzie się w 16 maja br., na stadionie Hampden Park w Glasgow.
 
Pod względem wzorniczym Mercurial Veloci UEFA Cup opracowano tak, by swym wyglądem bezpośrednio nawiązywała do graficznych symboli Pucharu UEFA w roku 2007 – dlatego właśnie zdobią ją fioletowe i zielone pasy obiegające białą kulę, skomponowane z logo Nike Swoosh i UEFA Cup. Piłki tego typu będą dostarczane w ramach trzyletniej umowy między Nike a UEFA.
 
„Bardzo nas cieszy partnerstwo z UEFA i to, że przez następne trzy lata naszymi nowoczesnymi piłkami będą rozgrywane mecze pucharowe od poziomu ćwierćfinału w górę”, powiedział Jonny Nye, dyrektor ds. marketingu sportowego Nike w regionie Europy, Środkowego Wschodu i Afryki. „Tegoroczny finał w Glasgow zapowiada się naprawdę wyjątkowo i jesteśmy pewni, że będzie to początek korzystnej współpracy zarówno dla Nike, jak i dla UEFA.”
 
Philippe Le Floc’h, dyrektor UEFA ds. marketingu i praw medialnych, powiedział: „Z radością witamy Nike w rodzinie UEFA. W szczególności cieszy nas to, że Puchar UEFA uzyskał wsparcie firmy będącej jednym z liderów marketingu sportowego. Wraz z Nike mamy nadzieję, że ta współpraca podniesie prestiż i status Pucharu UEFA na całym świecie.”
 
Informacje techniczne
Nowoczesna konstrukcja piłki zaczyna się od 6-płatowej komory powietrznej z gumy węglowo-lateksowej, nadającej piłce fantastyczne przyspieszenie. Powietrze nie ma szans na ucieczkę z piłki dzięki zastosowaniu zaworu o nowej budowie. Warstwy pianki poliestrowej spienianej azotem i sprasowanego poliuretanu tworzą strukturę piłki i nadają jej kształt odpowiednio reagujący na kopnięcie. Po nagłym uderzeniu piłka szybko powraca do swej pierwotnej formy. Warstwy tworzące tę konstrukcję zapewniają utrzymanie kształtu piłki i minimalizują jej odkształcenie pod wpływem silnego uderzenia.
 
W piłce zastosowano specjalne rozwiązanie Nike Geo-Balanced Technology, polegające na połączeniu pojedynczych i podwójnych sześciokątnych paneli, dzięki czemu piłka podczas nadmuchiwania równomiernie się rozszerza i zachowuje swój kształt. Mikroskopijne rowki, wytrawione na powierzchni piłki, nadają jej odpowiednich własności aerodynamicznych i pomagają utrzymać tor lotu w powietrzu.
 

 
Oznaczenia infografiki
01         Warstwa pianki spienianej azotem ma wysoką wytrzymałość i trwałość, oraz doskonale utrzymuje kształt. Ponadto we wszystkich warunkach zachowuje stałą sprężystość i elastyczność.
02         Warstwa sprasowanego polietylenu magazynuje energię uderzenia, a następnie ją uwalnia.
03         Poliestrowa tkanina nośna wzmacnia konstrukcję i podnosi jej stabilność.
04         Sześciopłatowa komora powietrzna z gumy węglowo-lateksowej daje piłce ogromne przyspieszenie.
05         Mikroskopijne rowki na powierzchni piłki poprawiają jej własności aerodynamiczne
i ułatwiają piłkarzowi precyzyjne „podkręcanie” strzałów i podań.
 
 

- Nike

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: