Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Saab 9-3 SportKombi

2005-07-28

W trakcie tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie szwedzki koncern Saab zaprezentował model Saab 9-3 SportKombi. Saab liczy, że dzięki aerodynamicznemu, klinowatemu kształtowi, sportowemu wyglądowi oraz doskonałym osiągom i charakterystyce jezdnej, z pewnością odegra on istotna rolę w segmencie luksusowych aut kombi średniej wielkości, kiedy niebawem pojawi się w sprzedaży.

Model 9-3 SportKombi to wszechstronne kombi, zachowujące wygląd i właściwości samochodu o zacięciu sportowym. Jest on dostępny z wyborem ośmiu silników, w tym z mocną, nową jednostką 2.8 V6 Turbo w wersji Aero i dwoma nowoczesnymi jednostkami wysokoprężnymi 1.9. Dzięki kilku aktywnym systemom, model 9-3 SportKombi oferuje możliwość dynamicznej jazdy.

Charakteryzujący się doskonałymi osiągami model Aero z silnikiem o mocy 250 KM jest wyjątkowy w swoim segmencie ze względu na turbodoładowany, sześciocylindrowy silnik, który będzie można teraz zamówić również w modelach 9-3 Sport Sedan i 9-3 Kabriolet. Przewodzi on szerokiej gamie jednostek napędowych, w skład której wchodzi sześć silników benzynowych i dwa wysokoprężne, spełniające wymagania normy emisji spalin Euro 4.

Carl-Peter Forster, Prezes GM Europe, powiedział: "Pierwsze zastosowanie opracowanego przez GM turbodoładowanego silnika V6 zapoczątkuje obecność Saaba w segmencie średnich luksusowych samochodów kombi i spodziewamy się, że model 9-3 SportKombi zdobędzie w nim silną pozycję".

Dzięki charakterystycznemu, klinowatemu profilowi i tradycyjnym elementom stylistyki Saaba, zwarte proporcje modelu 9-3 SportKombi mieszczą dużą przestrzeń bagażową (objętość przy rozłożonym/złożonym oparciu tylnej kanapy to 419/1273 litrów wg normy VDA) i przydatne rozwiązania, ułatwiające przewożenie bagażu - np. podwójna podłoga bagażnika (TwinFloor).

Jak można oczekiwać od Saaba, w modelu 9-3 SportKombi szczególną uwagę poświęcono kwestii bezpieczeństwa - samochód wyposażony jest w systemy, które pomogły modelowi Saab 9-3 Sport Sedan uzyskać w ubiegłym roku najwyższą ocenę organizacji EuroNCAP i IIHS, w tym np. w znane zagłówki aktywne SAHR.

"Chociaż wersja SportKombi to naturalne poszerzenie gamy modelu 9-3, zaskakuje ona świeżością formy. Zgodne z tradycją marki Saab, nie jest to po prostu kolejny samochód na rynku" - stwierdził Peter Augustsson, Prezes i Dyrektor Saab Automobile. "Jego progresywna stylistyka i dynamizm ma na celu pogodzenie racjonalności potrzeb i pasji pragnień. Klienci postrzegać będą ten model jako taki, który spełnia wymagania ich stylu życia, a przy tym zaspokaja pragnienie sportowej, pełnej radości jazdy" - dodał.

Auto Biznes

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: