Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Nowości rynkowe

Nike Mercurial Vapor Superfly - najlżejsze buty piłkarskie

2009-03-10

W środę 11 marca br. Cristiano Ronaldo i Zlatan Ibrahimovich wybiegną na murawę Old Trafford w nowych butach – Nike Mercurial Vapor Superfly. To najlżejsze buty piłkarskie Nike wszech czasów. Ważą jedynie 185 gram, a dzięki połączeniu nowoczesnych materiałów, technologii, rzemiosła i pasji odzwierciedlają nowe pojęcie szybkości na boisku.

 

W nowych Mercurialach zastosowano technologię Flywire – w technologii tej mocne włókna działają jak liny mostu wiszącego, a wsparcie jest rozmieszczone dokładnie tam, gdzie stopa go potrzebuje.
Ta przełomowa technologia zmienia sposób produkcji butów, redukując ilość materiału cholewki do niezbędnego minimum bez uszczerbku dla wytrzymałości, integralności i wsparcia. Moc technologii Nike Flywire wynika z optymalnego rozmieszczenia włókien zapewniających wsparcie tam, gdzie gracze potrzebują go najbardziej. Do tego dochodzi kompozytowa konstrukcja cholewki utrzymująca włókna i umożliwiająca dopasowanie cholewki do ruchów stóp. Buty zawierają również rewolucyjne, nowe, lekkie korki oraz podstawę z włókna węglowego, które ujmując gramów, zwiększają szybkość piłkarza przy zachowaniu integralności i przyczepności butów.

 

“Dla mnie najważniejsze jest, aby buty były wygodne. Współpracuję z Nike przy projektowaniu nowych modeli i za każdym razem udaje się nam je ulepszyć. Ten but jest bardzo lekki, co na pewno pomaga mi w szybszym poruszaniu się na boisku. Gra się w nich idealnie – właśnie dlatego, że są lekkie i szybkie. I cieszę się, że to właśnie szybkość kojarzona jest z moim stylem gry, to duży komplement”, powiedział Cristiano Ronaldo, najlepszy piłkarz roku 2008. Zlatan Ibrahimovich, czołowy zawodnik Interu Mediolan, komentuje: „W grze, która nabiera tempa z każdym sezonem, szybkość jest niezbędna. Piłkarze muszą szybciej operować piłką. Muszą przyspieszać, reagować i zmieniać tok gry szybciej niż przeciwnicy. Ten but pozwoli nam znaleźć najszybszą drogę do bramki, właśnie dlatego, że jest taki lekki”.

 

W butach Mercurial Vapor Superfly zagrają gwiazdy światowego futbolu, np. Didier Drogba, Franck Ribery, Eduardo Da Silva i Robinho. Do tego elitarnego grona dołączają również polscy piłkarze. O ile względy zdrowotne nie staną na przeszkodzie, już w najbliższą sobotę w nowych Mercurialach wystąpi czołowy zawodnik Borussi Dortmund Jakub Błaszczykowski. Na polskich boiskach model Mercurial Vapor Superfly zadebiutuje również w sobotę na nogach Pawła Brożka, napastnika Wisły Kraków.

wróć


Archiwum
Dodaj komentarz


  10 ostatnich wiadomości w tej kategorii: