Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Kalendarium

Tenis w gwiazdorskiej obsadzie - Roca Open 2008

12-08-2008

W dniach 6-7 września odbędą się II Mistrzostwa Polski Artystów w Tenisie Roca Open 2008. Do rywalizacji na kortach tenisowych Śródmiejskiego Ośrodka Rekreacyjnego SOLEC w Warszawie staną największe gwiazdy polskiej sztuki i kultury.

 

Ideą, która przyświeca przedsięwzięciu, jest promocja aktywnego stylu życia oraz pomoc potrzebującym. Głównym sponsorem turnieju jest firma Roca, światowy lider w branży wyposażenia łazienkowego.

 

Mistrzostwa Polski Artystów w Tenisa Roca Open to wyjątkowy turniej tenisowy, w którym udział biorą znani aktorzy, malarze, prezenterzy i reżyserzy. Pomysłodawcą i jednocześnie głównym sponsorem turnieju jest firma Roca Polska.

 

„Roca to międzynarodowa korporacja, lider w swoim segmencie rynku. Uważamy za naturalne, że nasza strategia obejmuje także zaangażowanie w projekty społeczno-kulturalne. Roca Open jest wydarzeniem wyjątkowym, łączącym cele charytatywne z promowaniem aktywnego stylu życia.” – powiedział Piotr Koszek, Marketing and Business Development Manager firmy Roca Polska.

 

W tenisowe szranki staną m.in. Katarzyna Chrzanowska, Tomasz Bednarek, Piotr Cyrwus, Urszula Dudziak, Jan Englert, Piotr Gąsowski, Dorota Stalińska, Tomasz Stockinger, Karol Strasburger, Janusz Zaorski i wielu innych. Sportowym zmaganiom będzie towarzyszyła licytacja, z której dochód zostanie przekazany na leczenie małych podopiecznych Fundacji TVN „Nie jesteś sam”. Zainteresowani będą mogli wylicytować m.in. mecze z gwiazdami polskiej kultury i sztuki lub najlepszą polską parą deblową Mariuszem Fyrstenbergiem i Marcinem Matkowskim oraz damski i męski strój do tenisa, zaprojektowany specjalnie na potrzeby licytacji przez duet znanych projektantów Paprocki&Brzozowski. Dla osób, które pasjonują się unikatowymi designerskimi przedmiotami przewidziano do licytacji najnowszą wannę Sekret marki Poolspa (Grupa Roca), sygnowane nazwiskiem europejskiej sławy projektanta Antonio Bullo i umywalkę Roca z limitowanej kolekcji, przygotowanej z okazji igrzysk olimpijskich w Pekinie. Autorem rysunków, które zdobią umywalki, jest znany grafik Javie Mariscal, twórca maskotki Cobi na olimpiadę w Barcelonie w 1992 roku.

 

Partnerami wydarzenia są firmy Lexus Warszawa, Orbis, Enet Production i Stena Line oraz marka Powerade. Partnerstwo honorowe nad turniejem sprawują ZASP Związek Artystów Scen Polskich i PZT Polski Związek Tenisowy. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły TVN, Radio PIN, magazyny Essence, Gentleman i Party oraz portal SportBiznes.pl. Projekt wspiera także Śląski Związek Tenisowy wraz z Prezesem Wojciechem Radomskim.

 

Roca Open 2008
Tegoroczna, druga już edycja Mistrzostw Polski Artystów w Tenisie Roca Open rozpocznie się w piątek, 5 września, grami treningowymi i rejestracją zawodników. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z przepisami Polskiego Związku Tenisowego, a uczestnicy wystąpią w grupach, podzieleni według wieku i płci. Następnie odbędą się eliminacje singlowe oraz gry I rundy pucharowej Mistrzostw Polski Artystów Roca Open. Sobota, 6 września, to dzień zaciętej walki i pokonywania kolejnych rund w drodze po zwycięstwo. Po południu rozegrane zostaną także pierwsze wylicytowane mecze z gwiazdami. Wieczorem na terenie Ośrodka SOLEC odbędzie się VIP After Party – impreza dla zaproszonych gości. Atrakcją wieczoru będzie gwiazda muzyki klubowej Alexandra Price. W niedzielę goście obejrzą mecze finałowe i uroczystość wręczania nagród drugiej edycji turnieju Roca Open. Zwycięzcy tenisowej rywalizacji w każdej z grup otrzymają nagrody rzeczowe od firmy Roca oraz wyjątkowe statuetki, wyprodukowane na podstawie zwycięskiej pracy, stworzonej w ramach konkursu na projekt statuetki Roca Open 2008.

 

Wszystko zaczęło się rok temu…
Pierwsza edycja Mistrzostw Polski Artystów w Tenisie Roca Open odbyła się 21-22 kwietnia 2007 roku na kortach Klubu Sportowego PRO-TEN w Katowicach-Janowie. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno gwiazd, biorących udział w tenisowych zmaganiach, jak i mediów.


„W tym roku postanowiliśmy przenieść turniej do Warszawy. Dzięki temu możemy zaprosić do wspólnej zabawy jeszcze większe grono artystów oraz pasjonatów tenisa, a sam turniej nabiera wyjątkowego charakteru.” – dodał Piotr Koszek, Marketing and Business Development Manager firmy Roca Polska.


Zeszłoroczny turniej przyciągnął do Katowic takie gwiazdy, jak Katarzyna Chrzanowska, Urszula Dudziak, Zbigniew Górny, Tomasz Stockinger, Karol Strasburger czy Janusz Zaorski. Po zaciętej tenisowej rywalizacji zwycięstwo wywalczył sobie malarz Krzysztof Sętowski. Artysta, który w turnieju pokonał 27 zawodników rozstawionych w czterech grupach, gra w tenisa od ponad piętnastu lat. Imponujące umiejętności zaprezentował także aktor Dariusz Lewandowski. Jak sam oświadczył po zakończeniu finału, w tenisa gra już trzynaście lat i wciąż sprawia mu to wiele przyjemności, a ponadto pozwala na utrzymanie kondycji, która w jego zawodzie jest bardzo ważna. Wszyscy goście i uczestnicy tenisowych zmagań bawili się doskonale, wielu zapowiedziało swój udział także w następnych edycjach turnieju.

 

W celu uzyskania dodatkowych informacji, dotyczących II Mistrzostw Polski Artystów w Tenisa Roca Open 2008, zapraszany na stronę internetową www.roca-open.pl.

wróć