Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Kalendarium

Konferencja „Bezpieczny Stadion”

07-11-2013

7 listopada 2013 roku – po raz trzynasty w ogóle, a pierwszy w ultranowoczesnej części Centrum Kongresowego Targów Kielce odbędzie się doroczne spotkanie środowiska piłkarskiego – Konferencja „Bezpieczny Stadion”. Organizatorem konferencji jest Polski Związek Piłki Nożnej, a gospodarzem imprezy – Targi Kielce.

W ciągu ostatnich miesięcy poziom bezpieczeństwa na polskich stadionach uległ znaczącej poprawie. Wskazują na to zarówno raporty Delegatów Meczowych PZPN, jak i dane publikowane przez Policję. Z drugiej strony nie milknie dyskusja nad koniecznością zmiany przepisów Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, media prześcigają się w artykułach poświęconych działalności „pseudokibiców”, zamykane są stadiony, a na kluby nakładane wysokie kary finansowe… Być może nadszedł już czas na opracowanie ustawy dedykowanej wyłącznie meczom piłki nożnej?

Powyższe oraz inne zagadnienia związane z organizacją i bezpieczeństwem meczów piłki nożnej będą szczegółowo omawiane podczas kieleckiej konferencji. Swój udział w dyskusji zapowiedzieli już Prezes PZPN, Zbigniew BONIEK, Komendant Główny Policji, Marek DZIAŁOSZYŃSKI, oraz przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W konferencji wezmą też udział przedstawiciele klubów uczestniczących w rozgrywkach piłkarskich na szczeblu centralnym, kierownicy ds. bezpieczeństwa, a także przedstawiciele Policji, organów samorządowych oraz innych podmiotów funkcjonujących w systemie organizacji i bezpieczeństwa meczów piłki nożnej.

Konferencji „Bezpieczny Stadion” będzie towarzyszyła wystawa „Sport-Obiekt” oraz gala Fair Play.

wróć