Menu

Forum

Zaloguj się na forum
Login:
Hasło:
 
 Zapomniałem hasła
 Rejestracja

Ostatnie wiadomości

więcej

Galerie

 
 
 

więcej

więcej

Reklama


Kalendarium

XX Bieg Niepodległości – lekcja historii dla każdego

11-11-2008

Ośmioletni fan historii, strażnik miejski z Łodzi, mistrz świata i wicemistrz olimpijski w zapasach oraz polityk – to niektórzy spośród tych, którzy chcą pobiec 11 listopada ulicami Warszawy. Do Biegu Niepodległości, którego tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Twoja lekcja historii”, zgłosiło się już prawie dwa i pół tysiąca osób z całej Polski.

 

Organizatorzy imprezy, Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji, podkreślają, że będzie to wydarzenie nie tylko o charakterze sportowym, ale także społecznym – liczy się sam udział w nim, a rywalizacja sportowa ma tylko wymiar symboliczny.


 
„11 listopada, podobnie jak w Biegu Powstania Warszawskiego, na pewno wezmę udział z moim synem. Wysiłek, który włożył w tamten bieg, pomógł mu zrozumieć poświęcenie ludzi walczących o wolną Polskę” – powiedział Jacek Bajorek, ojciec ośmioletniego Czarka, który został jednym z bohaterów lipcowego biegu. „Takie imprezy, to dla rodziców wielka pomoc wychowawcza i świetne okazje, aby młodzi mogli poznawać historię naszego kraju. Tak stało się z moim synem, który postanowił, że zostanie historykiem” – dodał.

 

„Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z bieganiem. Wystartuję w tym Biegu z ciekawości – on ma swój wyjątkowy charakter” – powiedział Piotr Jodełka, członek reprezentacji Straży Miejskiej z Łodzi, która pobiegnie w Warszawie.

 

Po raz kolejny w Biegu Niepodległości weźmie udział Wojciech Olejniczak. „Organizowanie takich biegów, to wspaniała idea, to doskonały pomysł na aktywny sposób oddania hołdu walczącym o niepodległość. Świetnie, że Dzień Niepodległości można spędzić aktywnie, że to święto jest kojarzone również ze sportem” – uważa poseł.

 

„Podpisuję się obiema rękami pod każdą inicjatywą, która ma na celu krzewienie kultury fizycznej. Bardzo dobrze, gdy można to połączyć z obchodami ważnych świąt. Cieszę się, że coraz więcej osób bierze udział w takich przedsięwzięciach” – powiedział mistrz świata i Europy, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie Andrzej Supron, który również przygotowuje się do startu. Sportowców będą reprezentować także najmłodsi piłkarze Legii Warszawa, z którymi pobiegnie dyrektor sportowy klubu – były reprezentant Polski – Mirosław Trzeciak.

 

Dziesięciokilometrowa trasa Biegu będzie prowadzić z Krakowskiego Przedmieścia do Wilanowa. Wystartują również przedstawiciele Nordic Walking – sportu zyskującego coraz większą popularność w naszym kraju. Dla nich przygotowano liczącą 1,8 km trasę, która będzie miała swój początek u zbiegu al. Wilanowskiej i ul. Sobieskiego. W Biegu będą także uczestniczyć osoby niepełnosprawne. Główny sponsor imprezy, Samsung Electronics Polska, ufundował atrakcyjne nagrody dla uczestników.

wróć